Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bármit ehetek, amíg kalóriadef...

Bármit ehetek, amíg kalóriadeficitben vagyok? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Kalóriadeficittel hízni is lehe?

Jelenleg így állok: 08.01.-tol ossz kaloria bevitel: 26.965 kcal

Kcal egetes: 40.950 kcal

Igy letezik, hogy hiztam? Lehetseges ez?


2017. aug. 21. 15:17
 1/7 A kérdező kommentje:
LEhet*
2017. aug. 21. 15:18
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet**
2017. aug. 21. 15:21
 3/7 anonim ***** válasza:

A kalóriadefizit magyarul kalóriahiányt jelent, azaz a bevitt kalória kevesebb, mint a felhasznált - ettöl CSAK fogyni lehet.


Ha hízni akarsz, az csak akkor lehetséges, ha kalóriatöbbleted van, azaz többet viszel be, mint amennyit felhasználsz.


Ha amit magadtál, az tényleg így lenne, akkor fogynod kellene. Amennyiben mégis híztál, akkor VAGY nem írtál be mindent, amit ettél vagy ittál, VAGY több felhasználást számoltál, mint amennyi a valóságos.

A kajánál sokan nem számolnak a "pár falatnyi" valamikkel, a "csak egy pohár" üdítövel, a kávéba/teába a "pici" cukorral/tejjel - és ezek egy nap símán több száz kcal többletet jelentenek!

A felhasználásnál meg a különféle aktivitásokat, sportot hosszabb idöre vagy nagyobb intenzitásra számolod, mint a tényleges, és ez megintcsak csal a végeredménynél.

2017. aug. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A bevitt folyadékot leszámoltad? A mérlegen érdemes nézni a test folyadéktartalmát és az összsírt is, nem csak a puszta kilókat.
2017. aug. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy hiztam e, csak tartok tole. Nincs merlegem, szoval csak a tukorben bizhatok. Altalaban mindent be szoktam irni, neha meg kicsit tobbet is, mint amit valoban megeszek, csak a biztonsag kedveert. Koszonom az eddigi valaszokat!
2017. aug. 21. 16:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, deficitben csak fogyni lehet. Viszont nem tudod a kalóriaégetésedet. A mozgást sem és az alapigényt sem, ezek egyébként simán változnak is (ugyanannál a mozgásnál is). Csak kitapasztalni tudod, mennyivel hogyan fogysz.

Némi súlyingadozás pedig természetes. Pl. eltelik 2-3 hét, fogysz másfél kilót, de vízben feljön 2. A súlyod nő, pedig fogytál. Ez persze hosszabb távon már nem tud ennyire bekavarni.

2017. aug. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A tükörben pedig ne bízzál.
2017. aug. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!