Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Így jobban elhasználódik a vesém?

Így jobban elhasználódik a vesém?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtem napi 1l víz helyett kb. 3l vizet inni naponta, és ezért ugye többször járok mosdóba. Csak ritkán iszok mást mint vizet, és ezért mindig úgy érzem hogy mennem kéne vécére. Az lenne a kérdésem hogy ez rosszat tesz a vesémnek? Az hogy egyfolytában dolgoznia kell? Nem lehet olyan nehéz dolga mert csak víz, de ez mennyire árthat hosszútávon? Azért lett most ez a drasztikus változás mert mostanában felfáztam és figyelnem kell az elegendő folyadékra, plussz jót tesz a bőrömnek is.

2017. aug. 21. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
A vesének az a jó, ha sok folyadékot viszel be, mert így tud könnyebben dolgozni.
2017. aug. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olyan nincs hogy elkopik? Vagy ha ennyit használom akkor mondjuk nem 20 év múlva hanem 15 év múlva megy tönkre?
2017. aug. 21. 17:11
 3/6 anonim ***** válasza:
HA kevés a foyladék, akkor "sürübb" az, amit át kell szürnie, azaz megeröltetöbb, a hígabb esetében könnyebben megy neki. Elkponi meg nem tud :)
2017. aug. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a jó, ha sokat iszol, így könnyebb dolga van a vesédnek. Különben veseköved lesz.
2017. aug. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2017. szept. 2. 20:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát én azért meg nézném hogy melyik városban lakom mert ha kemény a víz akkor nem kéne 3l t meginni ,ez az adag amúgy is egy 100kg s ember napi adagja.


Volt valami város ahol a kemény forrásvizet itták és mindneki veseköves lett öreg korára. Napi 3l nél ajánlott desztillált vizet vagy reverz ozmozis vizet inni akkor tuti nem leszel köves. Én napi 2l deszt vizet csniálok és látom mennyi vízkő marad a készülék aljában pedig itt lágy a csapvíz.

2017. szept. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!