Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Suliba milyen kaját tudnék...

Suliba milyen kaját tudnék vinni, ami egészséges?

Figyelt kérdés
Mivel most kezdődik a suli, és nem akarok éhen halni a napi 7-8 tanítási órában, ezért valamit szeretnék vinni magammal enni, de már egy ideje diétázok, (kb május óta) és nem tudom, hogy mit tudnék vinni. Valami zöldség/csirkesalátán gondolkodtam, de nem akarok ételhordót vinni magammal..:D Gyümölcsön és zöldségen is gondolkodtam, de elég furcsán nézne ki, hogy ott eszem a paradicsomot meg a paprikát meg az ilyeneket..:D
2017. szept. 1. 00:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gaz nincs ebben. Nalunk az osztalyban csomoan etelhordoban hoznak kajat, es nem furcsaljuk.
2017. szept. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a fél osztály ételhordóból eszi a csirkét rizzsel meg brokkolival, ez nem gáz dolog. Simán vihetsz. Én zabkását is vittem már, az is egészseges és laktató is :D
2017. szept. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt örömmel hallom, akkor reggel még elgondolkodok rajta. :D
2017. szept. 1. 00:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Kattintós tetejű műanyagdobozban vagy kis befőttes üvegben szoktam vinni munkahelyre, iskolába is sokan viszik. Vagy zabkását,kölest gyümölccsel vagy zöldséggel,dióval,mandulával,kókusszal. Akár folyékonyabbat, krémlevest,turmixot is leget. Sok iskolában mikró is van, lehet melegíteni is, vagy megbeszélitek és egy osztály összedob rá pénzt,fejenként kb egy napi ebéd ára.
2017. szept. 1. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
51%

Szerintem király, hogy egészségesen akarsz étkezni, ezért semmi nem ciki (ételhordó, üveg, stb)

Amit itt írtak azon kívül még tudsz tortilla lapba tekerni zöldségeket, csirkemellet is. Otthon készíthetsz müzliszeletet (jobb, mint a bolti), illetve különböző reszelt zöldségekből vagy babból/csicseriborsóból süthetsz kis lepényeket, ami helyettesítheti a kenyeret a szendvicshez, és e közé jöhet a csirkehusi. Banán, alma, körte, szőlő stb, nem igényelnek faksznis csomagolást, egy-egy doboz natúr joghurt illetve sajtok sem.

Ha már paprika: meg lehet tölteni fűszeres túrókrémmel, úgy már kész fogásnak számít ;-)

Szerintem senki nem fog cikizni azért, mert egészségesen étkezel. Csak így tovább!

2017. szept. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A legeslegromlékonyabb, illetve nehezen ehető ételeken kívül kb. bármit vihetsz, szóval edd azt, ami az étrendedbe passzol.

Az viszont nem jó gondolkodás, hogy nem akarsz meg furcsa. Semmi furcsa nincs benne, rengetegen visznek zöldséget, gyümölcsöt és dobozt, de ha mégis van olyan fejletlen, aki beszól, arra azt tudom mondani, hogy ez nem a te problémád, hanem az övé s nekem az egészségem s az, hogy azt egyem, ami nekem jó, nagyságrendekkel fontosabb, mint mások szűklátókörű elképzelései... Épp emiatt nem is innék, nem is cigiznék, nem is drogoznék, csak mert a környezetem azt akarná... Jó, ha függetleníteni tudod magad és tenni azt, amiről tudod, hogy jó.

2017. szept. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2017. szept. 1. 13:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Chia pudingot szereted? En sokszor vittem egy dobozba ugy,hogy alul zabkasa volt,rajta chia puding v hazi kremturo es a tetejen kokusz/fahej/ afony ribizlivel... es nagyon nagyon szeretem😊
2017. szept. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!