Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegánként számoljátok a...

Vegánként számoljátok a bevitt kalóriát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb 2 hete tèrtem át a vegán èletmódra, főleg etikai okok miatt, de az egèszsèg is fontos. Szeretnèk nèhány kilót leadni, ès èrdekelne, hogy aki fogyott vegán ètrenddel, számolta a kalóriákat? Mire gigyelt oda? Nem eszek rengeteget, napi 3-4x ès igyekszem változatos èteleket enni ès sok gyümölcsöt, kevès kenyeret, heti 1x egy èzkezès de van hogy megvagyok nèlküle.


Tudnátok vmi tanácsot adni hogy tudnèk megszabadulni a kilóktól? Egyetem ès munka mellett kevès időm van mozogni, jógázni szoktam kb heti 4x 30-45 percet. (Ettől fogyást nem várok, de sokat erősít ès formásít,ahogy èszrevettem ès szeretem is)


Előre is köszönöm!



2017. szept. 1. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Van, akinek számolni kell, van, akinek nem.

A sok gyümölcs nálam garantáltan megakadályozná a fogyást, bármilyen étrenden (sok cukor, de általában csak éhesebb leszek tőle. 5 banán már elveri az éhem, de csak 1-2 órára. nem igazán jó nekem fogyáshoz), de van, akinek ez remek ötlet.

Alapesetben az ember nem számol, aztán ha ez nem jön be s nem akar az étrendjén változtatni, akkor jobban teszi, ha számol, tervez, miegymás.


Mindenképpen mozogj, az egészséghez kell. A jóga is jó dolog, de minimum hétvégén beiktatnék azért mást is, hétközben pedig egy rövidke tornát vagy valamit, nekem energiát növel a mozgás, anélkül lemerülök s gondolom, sokakkal ez van. Azt megértem, hogy rengeteg időd s energiád nincs rá, de pici mozgás is jobb, mint a semmi.

2017. szept. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a fogyás miatt számoltam kezdetben + hogy beállítsam melyik ásványi anyagból kell odafigyelnem!

Nálam a vitaminok nagyon jók voltak, az ásványi anyagokból a cink és a vas maradt el egy aprócskát néha heti lebontásban.


A fogyás miatt reggelre főleg fehérjében gazdag reggelit tervezek be, a többi étkezés normál, ahogy épp kedvem van.


A vas miatt van heti 1x legalább valami vasban nagyon gazdag főétel (fekete babbal vagy lencsével pl.), meg étcsokit rágcsálok. Plusz igyekszem szezámmagos zsemlét enni, ha már zsömit eszem. A cink miatt eszek olajos magvakat nassolásként vagy heti 1-2x olajos magvas/olyan gabonás műzlit, amiben sok a cink.


Ja mégvalami, az omega 3:6 arányra érdemes odafigyelni, mert ha az felborul, lassul a fogyás. Olíva helyett jobb tehát a repceolaj pl.

2017. szept. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azt tudom tanácsolni, hogy törekedj a minél természetesebb ételek fogyasztására, és a zsírban gazdag ételeket kerüld el. Én a hozzáadott akármilyen cukrot és az olajokat ki is zárnám a helyedben. Mikor vegán lettem én is féltem szénhidráttól, ma már akár 300-400 grammot is megeszek és a súlyom tökéletesen jó, könnyebben építek izmot is így, csak az a nem mindegy, hogy mikből viszed ezt be. Én személy szerint a feldolgozatlan, teljes értékű gabonákat(krumpli, rizs, barna/basmati rizs, kuszkusz, quinoa, zab stb), a hüvelyeseket és a gyümölcsöket tudnám ajánlani. A zsírt könnyen pótolhatod lenmaggal, chia maggal, diófélékkel, de csak mértékkel. A fehérjére meg nem kell figyelni, ez hülyeség, régen megettem 2 g/tskg körül, most kb fele annyit eszek és ugyanúgy tudok izmot építeni sok szénhidráttal. A zsírt viszont tarsd nagyon alacsonyan, és ne fogyassz magas szémhidráttartalmú ételt magas zsírtartalmúval, mert az hízáshoz vezethet. Ajánlom, hogy nézz utána Váli Tamás vegán testépítőnek, vannak videói youtube-on a vegán táplálkozással kapcsolatban, ami segítséget nyújthat és elmagyaráz mindent :)

2017. szept. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Az elején érdemes számolni, de idővel tanulható, hogy miből mit és mennyit érdemes enni.


Én a cronometert inkább azért használtam/használom, hogy nyomon követhessem, a bevitt tápanyagokat (szénhidrát, zsír, fehérje,vitaminok,ásványi anyagok).

2017. szept. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én időszakos böjtölök 18/6-al

15:00 - 21:00 közt eszem,

Kcalt nem számolok mivel nem célom se fogyás se hízás.

Egyébként ha fogyni akarsz, tervezz étrendet, egyed, aztán 2-3hét múlva állj mérlegre és annak függvényében mit változott a súly, módosíts az étrenden... elég megtervezni a kcalt-és odafigyelni a fehérjére (vega étrenden)... érdemes ha értesz hozzá excel táblázatot csinálni, amibe csak beírod, hogy 100gramm adott termékben hány gramm szénhidrát fehérje zsír van, és kiszámolja neked, hogy miből mennyit ettél... persze vannak erre neten kész programok, de egy excel táblázatot offline is bárhová magaddal vihetsz.

2017. okt. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!