Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mivel masabb egy proteinszelet...

Mivel masabb egy proteinszelet bevitele mint pl tejet inni feherjebevitel szempontjabol?

Figyelt kérdés
Nem olyan sok feherje van ezekben se. Hamarabb beepul esetleg?

#protein #bevbevitel
2017. szept. 3. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:

A fehérjeszelet odavágja az emésztésedet, természetellenesen sok fehérje egy kis adagba koncentrálódva. Megdolgoztatja a májat, vesét.


A tej fehérjében kifejezetten szegény, és egyébként sem mondható egészséges italnak (hormonok, antibiotikumok, gmo-s takarmányon nevelkedett tehenek, laktóz és túl sok kazein).

2017. szept. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rákerestem,a fehérjeszelet annyira abnormálisan fehérjedús, mint pl. a hús...


A tejben kevés a fehérje és sok a cukor, a zsírjával kevesebb a gond, úgy tudom. Nem véletlenül szokták kerülni a testépítők (persze nem mind), nem igazán jó étel, fehérjeforrásnak is rossz.


Kényelem, marketing, ami még a fehérjén túl van benne és hasznos, íz, ilyesmi lehet az ok a fehérjeszeleteknél, de mindenkinek más.


Egy rendes ételt, ami jó fehérjeforrás, nehéz überelni, az efféle feldolgozott cuccok nem csodaszerek, én inkább ennék pár tojást vagy valami. De ehetsz fehérjeszeletet, csak ne hidd, hogy az valami extra pluszt ad fehérje terén.

Nem hiszem, hogy van ilyen, hogy hamarabb beépül. Akkor épül be, amikor kell s nem ettél túl rég, így van minek beépülnie. Még a felszívódás sebessége sem igazán fontos. Nem úgy megy ez, hogy edzel, aztán rögtön utána épül az izom, ez hosszabb folyamat.

2017. szept. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na nem azert de sztem k sok cukor van a feherjeszeletben is. Es ugy egy kis csokiban van 12-15g feh, 4-5dl tejben is annyi. Es utobbi olcsobb.
2017. szept. 3. 14:01
 4/5 anonim ***** válasza:
A fehérje beépülése inkább edzés és hormonális állapot függvénye. A forrásában kb. annyi a lényeg, hogy teljes legyen, ami a legtöbb állati fehérjére igaz. Szóval végül is mindegy, hogy fehérjeszelet vagy tej, de én is utóbbit részesíteném előnyben.
2017. szept. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Félreérthető lehettem, eszembe sem volt védeni a fehérjeszeletet, azt se tudom, miből van, csak rákerestem, hogy mennyi fehérje van benne. Én se tejet, se fehérjeszeletet nem ennék, inkább valami jó kis fehérjeforrást, érlelt sajt, tojás, aki eszik húst, annak az is jó, végső esetben növények. Ezek jó, természetes (már amennyire a sajt természetes, gyártási folyamata van :D) források, OK, a tej is, de akkor sem ideális táplálék a legtöbb ember számára.
2017. szept. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!