Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetéges hogy ettől fogyok...

Lehetéges hogy ettől fogyok folyamatosan?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre,hogy minden nap egyre és egyre vékonyabb,soványabb vagyok.Napi szinten jó ha 1-2x eszek,csak a kávé és a cigi legyen :D De már kezdek félni,hogy valamilyen más problémám is lehet és azért fogyok.Étvágyam se nincs,mit kellene hogy azért jobb illetve nagyobb étvágyam legyen?

Minden válaszra zöld kezet adok.



2017. szept. 8. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak 1-2 étkezésed van egy nap, nem csoda, hogy fogysz. Hogy az étvégytalanságnak mi az oka, azt orvossal kellene megbeszélni. A sok cigi és kávé valószínűleg szerepet játszik benne.
2017. szept. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves Kolompár ment a zöld kéz.

Lehet hogy orvoshoz kellene mennem,hogx valamilyen orvosságot írjon direkt étvágyra,mert úgy nézek mint egy kiéhezett zombi :D

2017. szept. 8. 14:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Cigi és kávé is csökkenti az étvágyat, ezekből kevesebbet és akkor megjön az étvágy, egyél savas gyümölcsöket, almát, az is fokozza az étvágyat. Ha elkezdesz rendszeresen enni, akkor megszokod és éhes leszel a megfelelő időben.

Persze egy kivizsgálás sem árt, pl.: vérvétel, menj el a háziorvoshoz.

2017. szept. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak is ment a zöld kéz.

És mindenképp megfogadom a tanácsodat.

2017. szept. 8. 14:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Keveset eszel és csodálkozol, hogy fogysz? Mert gondolom, keveset eszel, bár erről nem írtál.

Napi 1-2 étkezéssel simán lehet hízni, mennyiség kérdése.

Az étvágytalanság sem zárja ki a sok evést, bár esélyes, hogy emiatt keveset eszel s a "csak a kávé és a cigi legyen" is elég rosszul hangzik. Azt gondolod, a tested majd elműködik a szinte semmivel is? Ez nem így működik.


Nem muszáj étvágy, evés kell, de étvágyra is vannak kiegészítők (talán a B-vitamin, többek között...?), csak én nem vagyok velük képben, simán tudok enni étvágy s éhség nélkül is, nem akarok kikészülni és izmot bontani sem. Fókuszálj a helyes tápanyagbevitelre, s egyél annyiszor s olyat, amivel a legjobban meg tudod oldani a helyes étkezést. Ha egyszerre nem tudsz sokat enni, akkor neked több étkezésre van szükséged. S persze ne alacsony tápanyagtartalmú, vizes cuccokkal tömd tele magad, hanem tartalmasabbakkal.

2017. szept. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak is köszönöm,ment a zöld kéz.
2017. szept. 8. 16:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kalóriadeficit mindig fogyással jár. A kávé és a cigi elég nagy étvágyrombolók, tehát gondolom, a napi két étkezésed sem királyi lakomáról szól, hanem csak hogy legyen valami a gyomrodban. Én nem vagyok barátja az orvoshoz rohangálósdinak, annak meg aztán végképp nem, hogy valami pirulával próbáljon étvágyat csinálni egy fiatal szervezetnek.

Reggel egyét valami zsírosat. (Nem olajról, hanem zsírról beszélek!) Ez leüríti a besűrűsödött epét, megindul az emésztés, és megjön az étvágy. Kerüld a szénhidrátokat és tejtermékeket. Nem emberbe valók, bármennyire ezt szajkózza is minden média.

2017. szept. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz :) hát igen,pontosan mégis csak hogy ne legyen annyira éhes.De ez így nem jó mert tényleg olyan vagyok mint egy zombi aki nem evet évek óta:D
2017. szept. 8. 17:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Menj ki a kertbe kapálj egy órát, aztán locsold meg a növényeket, garantáltan éhes leszel. (Ha erre nincs lehetőség fuss vagy 1500 m-t)
2017. szept. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!