Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mik a következmények / mit...

Mik a következmények / mit tehetek ellene? Túl magas a cukor bevitelem!

Figyelt kérdés

Elkezdtem mostanaban nézegetni az összetevőket mert hizni szeretnek es elegge elhanyagoltam a témát.


Állítólag a multivitamin, a joghurtok tejtermékek atb egészségesek de brutális mennyiségű cukor van benne. Csak a multivitamin italomban van 11 dkg cukor egy literben, emellett ha megiszom egy joghurt italt csak ezzel a kettővel mar fedeztem a cukor szükségletem dupláját ! Mit tegyek ? Nem érdekek diéta, szimplán csak szerintem túl sok a cukor es nem szeretnek cukorbeteg lenni. Pl.



2017. szept. 13. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát pl ne egyél ennyi cukrot. Van cukormentes multivitamin is, joghurtot is lehet cukrozatlant venni stb. Ne egyél feldolgozott élelmiszereket, hanem mindent készíts el magad.
2017. szept. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne egyél (sok) cukrot. Én egyszer elhagytam a normál tömény cukrokat, nem is volt nehéz, azt kb. a legkönnyebb helyettesíteni. Persze sok kész cucc kiesik, de elhagytam a feldolgozott ételeket is :D


Oké, nyilván mások vagyunk, de nem hiszem, hogy nem tudsz mit tenni.


Ha joghurt, vegyél natúr joghurtot, nem hiszem, hogy sok benne a tejcukor, bár nem muszáj joghurtot sem enni.

100%-os multivitaminos gyümölcslé? Tele van cukorral, hisz gyümölcs, de hátha az neked belefér. Ha nem, akkor ne egyél sok gyümölcsöt, nem kötelező.


Nincs cukorszükségletünk, legalábbis olyan, hogy enni kéne (hisz amúgy extrém fontos a cukor, anélkül nem működünk semeddig sem). Az ember élelmi szénhidrátigénye nulla, ez egy egyáltalán nem titkolt tény.

De amúgyis gondolom, sok szénhidrátot eszel, szóval a cukor emiatt sem lesz gond.


Ha nem akarsz sok cukrot enni, ne edd a durván cukros dolgokat, ez igazán egyértelmű...

2017. szept. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Rég megdőlt az a mítosz, nem a cukortól leszel cukorbeteg... a mértéktelen zsírfogyasztás sokkal nagyobb rizikófaktor... de ha ennyire parázol, hát ne egyél annyi cukrot banyek...
2017. szept. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!