Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fogyókúrás diétánál hogy...

Fogyókúrás diétánál hogy oldjam meg a magas gyomorsavam és az ezzel járó felpuffadást?

Figyelt kérdés

Unalmamban ettem. Sajnos munkahelyemen is mindenütt hizlaló édes ételek voltak.

Igyekszem jelenleg leadni a + 8 kg túlsullyom, de állandóan ennék. Állítólag ez a magas gyomorsav következménye is egyben.

Mikor igyekszem mértékkel enni (nem koplalni) és nem nassolni, akkor máris émelygek és a következménye hogy felpuffadok, a hasam mégnagyobb a nadrág méginkább feszít.

Mit lehet ellene tenni? tabletta/gyógyszer? Vagy gyakrabban enni keveset, értem én-de lehetetlen munka miatt.



2016. szept. 5. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Van olyan gyógyszer (pantoprazol tartalmú), ami nemcsak közömbösíti a gyomorsavat, hanem a gyomorsav termelését csökkenti. Lehet kapni a gyógyszertárban olyat ami nem receptköteles (Acida, Pantoloc controll, Acidewell)csak kevés van bennük és drágák. Ugyanilyen hatóanyag tartalommal és jóval olcsóbban vannak más gyógyszerek is de ezek receptkötelesek, ilyenek a Pantroprazol Sandoz, Nolpaza stb, és ezekből van 20, ill. 40 mg-os is.
2016. szept. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A puffadás a rossz emésztés jele. Ha a szükségesnél gyengébb a gyomorsavad (nem elég savas), az emésztésed látja kárát (ettől is puffadhatsz). A többi emésztőnedv nem fog megfelelően termelődni, érzékenyebb leszel a fertőzésekre (pl. hasmenést okozó baktériumok, paraziták), mert nincs megfelelő védelme a gyomrodnak, ételallergiák alakulhatnak ki, stb.

Biztos, hogy jó ötletnek tartod önmagad diagnosztizálására alapozva gyomorsavcsökkentőt szedni? Lehet, hogy valójában nem is sok, hanem éppen hogy kevés a gyomorsavad, amit pl. candida is okozhat. Neked egy normális étrend kellene, azért puffadsz és émelyegsz, mert nem neked való ételeket eszel. Valahogy oldd meg. Én előző nap otthon készített ebédet viszek a munkahelyemre és gyümölcsöket. A férjem egy kefírt visz be délelőttre, és a munkahelyi ebédből csak annyit és azt eszi meg, ami szerinte passzol a diétájába (pl. tésztaféléket otthagyja, húst megeszi). Egy barátnőm valamelyik ételfutártól rendeli az ebédjét. Kifogásokat mindig lehet keresni, de ha tényleg zavar egy probléma, akkor tenni is fogsz ellene. A 8 kiló plusz nem vészes, ezt amúgy még mozgással is le lehet dolgozni. Azért nem ártana megfigyelned, hogy milyen típusú ételek után puffadsz. Gabonák? Tejtermékek (mindegyik, vagy csak a tej)? Cukros ételek? Élesztő? Száraz hüvelyesek? Káposztafélék? Mogyorófélék? Ha ezeket mind kihagyod pár napra, elmúlik a puffadás?

2016. szept. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt elfelejtettem írni, hogy igyekszek otthon főzni magamra, kevésbé olajos-zsíros alapokkal. sok gyümölcsöt eszek, mégis ha savas (narancs, grapefruit, ananász, kivi) akkor már rossz és kívánom a töményebb, főtt ételt. Nem diagnosztizálom magam, tanácsokat és tapasztalatokat várnék, ki hogy oldja meg az említett fogyókúrás diétánál az emésztőrendszer megnyugtatását, mert nekem ez eddig kevésbé sikerült. a hüvelyesek káposztafélék, hagyma pedig egyértelműen mindenkit puffasztanak.
2016. szept. 5. 15:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Sosem vettem észre, hogy engem bármi is puffasztana (esetleg a túrón kívül, de nem tudom, a gyors jóllakottságérzés-e a puffadás... nem ismerem az érzést, na), úgyhogy nem mindenkit puffasztanak a felsoroltak sem.


A gyomorsavhoz nem értek, de ha érzed, hogy bizonyos gyümölcsök nem jók számodra, ne edd őket. S ha tömény, zsíros ételeket kívánsz, miért nem olyanokat eszel? Persze te tudod. Én tuti zsírosabban fogyózom, mint ahogy te valaha is ettél, de nekem ez a jó, ez az élvezetes s ez működik.

Nyilván olyan étrend kell neked, ami mellett jól érzed magad. Én finoman kísérleteznék.

2016. szept. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is hasonló problémám van. Vannak olyan ételek, amiket egyáltalán nem tudok megenni. Sokszor segít a megfelelő elkészítés, például nyers zöldség helyett a pároltat szoktam választani. Általában esténként bánt a sok sav, akkor pirítóst szoktam enni. Nalam bevált az is, hogy megettem egy teáskanál Nutellát. Tudom, hogy ez nem fogyókúrás, de tényleg felszívja a savat. Egyébként mindent lehet enni, csak számolni kell a kalóriákat. Én erre a www.kaloriabazis.hu oldalt használom.
2017. máj. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!