Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az, hogy bizonyos...

Tóth Péter Tamás kérdése:

Miért van az, hogy bizonyos mennyiségű alkohol után nincsen jól lakottság érzetem?

Figyelt kérdés
Pl 3 liter 5%-os sör után szinte bármiből bármennyit meg tudok enni rosszul lét nélkül.

2017. szept. 16. 03:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az alkoholnak étvágygerjesztő hatása van, de nálam tényleg nincsen megállás, minfdent megeszek.
2017. szept. 16. 03:22
 2/6 Phoney ***** válasza:
Hát, 3 liter sör után úgy általában sokféle érzete hiányozni kezd az embernek, szóval nem nagy meglepetés, hogy többek közt ez is.
2017. szept. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valami tévedés lehet az elképzelés és a tények között. 5% alkohol tartalmú sörből 3 litert nem lehet egyszerre meginni, ennek megfelelően a gyomorban levő aktuális alkohol koncentráció nem képes olyan mértékben megemelni a vércukrot, hogy az érdemleges étvágycsökkenést okozzon.
2017. szept. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne 3 liter sört meginni (nem húzóra, de véges időn belül)? Nekem sok ez a térfogat, de van, akinek megy. Az alkoholmennyiség szintén nem különösebben gátló tényező.


Ami a kérdést illeti, azt hiszem, ezt sosem fogjuk megtudni, egyszerűen mindenki más. Én pl. egy kevés sörrel is jóllakom, fiatalabban ha ittam, nem ettem, elég alaposan levitte a kalóriabevitelemet az ivás (ma már az 1 deci söröm kevés ehhez, de 1-2 sör jó volt rá). Nem mindig követi a logikát és a tényeket az ember működése, van étel/ital, amitől sok ember éhes lesz... Sokaknál ez pont a sör.


S 3 liter 5%-os sör azért már alkoholmennyiség, sokunkat már érdekes állapotba hoz és kevés dolgon lepődnék meg.

2017. szept. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Este pl megittam egy üveg pezsgőt, utána meg kb fél kiló kaját (kenyér meg felvágott) megettem, tudtam volna még enni, de így is szarul voltam reggel...
2017. szept. 16. 13:38
 6/6 anonim ***** válasza:
3 liter sör csak arra elég, hogy kitágítsa a gyomrot. Ha pedig kitágul, a jóllakottság érzet is később jelentkezik.
2017. szept. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!