Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Jól tettem, hogy meghánytattam...

Jól tettem, hogy meghánytattam magam?

Figyelt kérdés

Tegnap szerintem sikerült valamilyen romlott ételbe belefutnom. (Joghurtra/túrórudira gyanakszom..), mivel rá 2 órára hirtelen elkezdett menni a hasam.

Ezzel még nem is lett volna akkora hatalmas baj de hirtelen megjelent az a "hánynom kell" érzés.

A "hánynom kell" érzés elég gyenge volt, szóval simán tudtam tartani, hogy ne hányjak nem is éreztem olyan erős kényszert, csak nagyon gyengén.

Elmentem még úgy 2-3 alkalommal a wc-re(hasmenés), és valamilyen vad ötlettől vezérelve úgy döntöttem, hogy elébe megyek a dolgoknak és megszabadulok gyorsan a problémától.

Nem dugtam le az ujjamat, stb. hanem felvettem azt a bizonyos hányós pozíciót és kb. 2-3 percnyi erős köhögés után meg is indult. Jött bőven.

Azonban azonnal jobban lettem.

Hasmenés is megszűnt, hányinger is elmúlt, jó lett a közérzetem is.


Sok helyen olvastam, hogy nem kellett volna de mégis mit tehettem volna?

Várni kellett volna?(Ágyamat nem akartam összehányni)


2017. szept. 16. 07:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Teljesen jol tetted. Én is hányattam már magam rossz kaja miatt és mivel az igy kiürült a szervezetböl, elmult a rosszulétem. Nekem az epém nem bir bizonyos kajákat, de ezekre csak akkor jön rá az ember, ha már megette és rosszul lesz töle. Miért kéne magamban tartanom azt, amitöl rosszul vagyok?

Viszont egy laktózintolerancia vizsgálaton gondolkodj el, lehet ez áll a fosos hányos bajod hátterében.

2017. szept. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, jol tetted. Romlott etel eseten mindegy milyen modon, de mihamarabb meg kell szabadulni tole, hogy minel kevesebb mergezo dolog szivodjon fel. Az ugynevezett "gyomormosas" is egyfajta modszer a lenyelt dolgoktol valo megszabadulashoz (ha korhazba vittek volna, gyomormosasban lett volna reszed) .
2017. szept. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!