Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A "húsimádó" barátomnak félig...

A "húsimádó" barátomnak félig nyers húst adtam enni! Fel vban háborodva hogy meg akartam mérgezni! Mi rosszat tettem?

Figyelt kérdés

Én vegetáriánus vagyok. Hónapok óta cikiz, hogy az embernek KELL a hús, meg majd beteg leszek, meg MINDENEVŐ fogazat, meg azért lett okos az ember mert húst evett, és ha nem evett volna még a fán lennénk!


Ezért elegem lett ebből, és kicsit sűtőttem csak át a húst. És mikor bele harapott rá jött hogy eléggé nyers belül, és kiakadt, hogy én meg akartam mérgezni, meg nem tudom mit lehet elkapni a nyers húsból...


Mi rosszat tettem? Az ember mindenevő, nem halhat meg a nyers hústól! A nyers karfioltól sem!


Nem mérges gombát adtam neki... Nem értem! Mégse minden evő?

Csak nekem lett igazam? :D


l/17



2015. jan. 26. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Nincs igazad. Az osember meg birta enni a nyers hust, de a mi immunrendszerunk mar tul gyenge ehhez. Persze nem feltetlen lesz baj, de akkor is kockazat. Ugye legalabb nem diszno volt? Az a legveszelyesebb. Masreszt nem hinnem, hogy egy parkapcsolatban az ilyen leckeztetes a problemak megoldasanak modja.
2015. jan. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Neked nincs igazad, a barátodnak viszont igen, nem vagy tisztában a dolgokkal.

Gondolkozz picit.. szerinted miért sütjük át alaposan a húst? Pont emiatt, hogy a baktériumokat, és a többi hasonló dolgokat megölje belőle.. Ha ez nincs így, elég sok mindent el lehet kapni, picit olvass utána.. 17 éves vagy lány, ennyit illene tudnod.

2015. jan. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Te ugyanaz vagy aki a szüleire is ki van akadva, mert azt akarják, hogy megegye a kolbászt?


Egyébként valóban, mégse minden evő az ember. Mérgező dolgokat nem eszik.

2015. jan. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
Nincs igazad, az előttem szólók leírták, hogy miért.
2015. jan. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, te mindenevő vagy?
2015. jan. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Andizsuzsi ***** válasza:
72%

A hús hőkezelése ugyan azt a célt szolgálja, mint a zöldségnek a megmosás. Te sem eszed meg a karfiolt mosatlanul. De ezt nyilván te is tudod, egyrészt mert tanultál biológiát, másrészt mert pasid van, vagyis elég felnőttnek gondolod magad.

A viselkedésed gyerekes és nagyon buta volt.

2015. jan. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Igazad van. Nyugodtan meg lehet enni a friss nyers hust. Finom. A kolbászba is nyers hus kerül. Nagyon sok husétel van amelyikben a hus nyers vagy alig hökezelt.
2015. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

Úgy látszik, ma elszabadult a vega tini :D

Egyél, amit akarsz, csak másokat ne fárassz vele.

2015. jan. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
Te vagy a vega csaj a családi kapcsolatokból,aki csak szószt eszik tésztával...Ha a tv -t is Te lökted le,akkor megértjük a sok ostoba kérdést,mert ha haza érnek a szüleid,tuti,hogy egy darabig nem üdvözölhetünk a neten. :)
2015. jan. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Tom Benko ***** válasza:
83%

Vannak húsételek, amiket nyersen vagy enyhén átsütve eszünk. eszünk, pl. tatárbifsztek. Vagy ilyen az angolosan készült steak. Ezeknél viszont extra adag odafigyelés kell, ugyanis eléggé veszélyesek tudnak lenni, ugyanis a fogyasztott állatok elég sok vicces parazitát tudnak begyűjteni, főleg a "természetesen", azaz mezőre kicsapottan tartottak.

Amúgy az ember valóban mindenevő, rengeteg anyag van, amit nem tud sem előállítani, sem pusztán növényekből elégséges mennyiségben beszerezni.

Amúgy a nyers karfioltól is meg lehet halni, van néhány vicces fajta parazita, aminek a petéi a növényeken megtapadnak, illetve a növényeken megbújó egyéb cukiságokban (pl. meztelen csiga) lapulnak.

amit egyébként nagyon nem értek: a vegák feszt zaklatják a vegyesen táplálkozó embereket, teljesen szükségtelenül. Visszafelé ez elég ritka, kimerül a legújabb baromság cáfolásában. Mire jó ez?

2015. jan. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!