Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítség! Metilalkoholt ittam?

Segítség! Metilalkoholt ittam?

Figyelt kérdés
Vidéki ismerősömtől házi szederbort kaptam, amiből le is húztam rögtön 3 decit. Aztán rákerestem h milyen gyógyhatásai vannak, erre látom hogy házilag csinálni problémás, mert metilalkohol keletkezhet és ez mérgező stb. Tudja vki hogy mennyi metil lehet a szederborban? mert már nagyon ideges vagyok hogy megvakulok vagy ilyesmi, már megittam egy deci pálinkát is, mert a neten azt írták hogy az segít... A barátnőm megivott fél deci bort. Szerintetek ő is meg fog halni/ vakulni? Egyáltalán hogy lehet kimutatni a metilt a borból? Már fél napja várjuk hogy mi fog történni....
2017. szept. 22. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Vizet sokat ittatok ? Széntablettát vettetek be ? Ebből már nem lesz gond .
2017. szept. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vizet sajnos nem ittunk csak 1-2 pohárral :S a széntabletta segít? erről még nem hallottam
2017. szept. 22. 22:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Pálinkánál csak a főzés elején keletkezik metil-alkohol, ha ezzel tisztában van a készítője és az elejét kiöntötte a főzésnek akkor nincs baj.

A bor erjed. Erjedésnél nem keletkezhet metil-alkohol.

2017. szept. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:

Természetes (tehát nem ablakmosóval meg egyéb nyalánkságokkal pancsolt) italban soha nincs annyi metanol, hogy az akut mérgezést okozzon. Ha fél életedben vedelnéd, akkor TALÁN rontana valamit a látásodon. Sehol nem tapasztaltak még olyat, hogy a kontárul készített pálinkák vagy gyümölcsborok (akár hosszú távon) vakságot okoznának. Amikor a hírekben metanolmérgezésről van szó, olankor azt a metanolt mindig belepancsolták.


2017. szept. 22. 22:41:

Nagyon nagy tévedés, a metanol nem főzés közben keletkezik, hanem a pektinek bomlásakor a cefrében. Főzéskor csak a cefre metanoltartalma jelenik meg.

2018. febr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!