Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 98 kg vagyok. Ha eddig napi...

98 kg vagyok. Ha eddig napi fél litert ittam, mostantól 5-öt fogok attól fogyhatok?

Figyelt kérdés
Nagyon be van lassúlva az emésztésem.

2017. aug. 18. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

5 liter sok. Értelmetlen. Napi 2-3 inkább.

De egyébként nem, nem fogsz tőle fogyni. Vagyis minimálisan esetleg. De mozgás és helyes táplálkozás nélkül nincs értelme, és nem fog működni.

2017. aug. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak attól nem. De lehet, hogy neked segít valamit 5 liter víz, van, akit telít és kevesebbet eszik (bizonyos szintig mindenkit, de én el tudok ennyi vizet osztani úgy, hogy túleszem magam, pedig fogyni akarnék. amúgyis, ha éhes vagyok, akkor akármennyi víz mellett is éhes vagyok, hisz abban nincs kalória).


Nem ettől függ a dolog.

Biztosan túl soknak nem nevezném az 5 litert, nekem sokszor kell 4, 70 kg alatt, s ebben még mozgás sincs. Ez egyéni. De erőltetni ennyit felesleges.

2017. aug. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vízről van szó?

Fél liter kevés, 5l pedig sok. Van, aki simán megiszik annyit, de 2 liter is elég a legtöbb embernek.

A fogyás szempontjából pedig ki kell próbálni. Nekem nem működne, mert ha éhes vagyok, és vizet iszom, sokkal éhesebb leszek.

Emésztésgyorsításnak több gyümölcs, nyers zöldség, olajos magok, lenmag, kevesebb pékáru, gabona, tejtermék hatásos tud lenni.

2017. aug. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 4-5 liter vízivással naponta nincs semmi gond, akik versenyekre készülnek szintén élnek ezzel a módszerrel ami felgyorsítja az anyagcserét, VISZONT amit még a szakemberek is sokszor elfelejtenek az a vízivás mellett a megfelelő mennyiségű SÓ (NaCL, konyhasó) fogyasztása.


Ha csak simán fogyasztod ezzel felborítod az elektrolit-háztartás kényes egyensúlyát a kálium javára, emiatt a szervezet "vészmódba" kapcsol és még több vizet fog visszatartani...


A lényeg hogy a vízivásnál mindig törekedni kell a sportitalok és infúziók víz:só arányára, ami 1 literben 9 gramm NaCl, ami kb. egy csapott teáskanálnak felel meg. Itt tudsz ennek utánaolvasni: Dr. Weixl-Várhegyi: Sózzunk, de hogyan? [link]


Ha megfelelő folyamatosan a Nátrium szint a szervezetedben, ami szabályozza a vízháztartást, akkor egy idő után beáll egy normális szintre amivel sok feleslegesen visszatartott vizet és így súlyt veszthetsz és egy sor általános probléma is megszűnik a normális nátriumszint következtében (fejfájások, rossz alvás,,,stb). Ásványvízből a minél kisebb ásványanyagtartalmúakat kellene fogyasztni mert csak lerakódnak a benne lévő elemek a nátrium és kálium kivételével, melyeket közvetlenül fel tud venni a szervezet, a többit csak kelátos-szerves kötésben. Az otthoni ozmózisos szűrők a legjobbak (ásványi anyag visszapótló nélkül) illetve a desztillált víz.


Továbblépve az egész fogyás témakör a TESTMOZGÁSON és az ENERGIAMÉRLEGEN nyugszik. Az előbbit nem lehet megúszni, kell hogy valami pörgesse az anyagcserét, az oxigénszintet és így a szervezet hozzányúljon a energia raktárakhoz (zsír)... Kardio mozgásformák... ennek érdemes utánolvanod: [link]


A táplálkozás mellett szintén kulcskérdés kevesebbet kellene enni mint amit naponta elhasználsz, mégpedig sokszor a nap folyamán hogy ne legyenek nagy hullámzások a vércukorszintben. Minimális szénhidrátra és fehérjére szüksége van a szervezetnek, ettől működnek a vegetatív funkciók, az agyunk... de itt a hosszú felszívódású szénhidrátokat kellene előnyben részesíteni (teljeskiörlésű termékek...) illetve pl. vmi tejsavó fehérjét. A minimum szintet amitől még jól vagy saját magadon kellene kikísérletezned.

2017. nov. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!