Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg napi maximum háromszor...

Tényleg napi maximum háromszor lehet étkezni?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy naponta többször, keveset kell enni, rendszeresen. Akár 6x-is naponta, mert az egészségesebb, nem hízik el az ember. Viszont egy ismerősöm azt állítja, hogy napi max 3x lehet enni, mert nem egészséges ha sokszor eszünk, mivel akkor egész nap magasan tartjuk az inzulin szintet, és az káros. Hol van az igazság?

2017. szept. 30. 23:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Az igazság az, hogy kinek a napi 1, kinek a napi 5-8 vagy sávban folyamatos étkezés a jó. Nem vagyunk egyformák ebben sem.

Messze az összbevitel számít a legtöbbet, a test abból gazdálkodik.


Az inzulin szint egyeseknél magasabb, mert pl. egész nap egyszerű ch-t esznek, de remekül érzik magukat így. Nyilván le tudják kezelni ezt, de bevallom, ehhez a műfajhoz annyira nem értek, csak tudom, sok ember él így, pl. sok gyümölccsel.

Ha valaki minimális ch-t s az inzulint nem extrém mértékben megdobó, nem túl sok fehérjét eszik, annak azért az inzulinszintje akkor se lesz folyton magasan, ha ezt a kis terhelést is elosztja. Akkor pláne nem, ha egyben viszi be. De tényleg nem olyan egyszerű, hogy a sokszor megdobott inzulinszint feltétlenül káros. Ha valaki aktív és azonnal elhasználja, az azért más s nem vagyunk egyformán érzékenyek.


Részemről a ritka evés és az alacsony inzulinterhelés mellett vagyok saját magam számára. Mások simán ehetnek 1000 gramm ch-t naponta, nem kis részben egyszerű cukorból, egész nap, ha nekik az működik. Ha a kalóriaigényed mondjuk 5000 kcal, nem feltétlenül reális a kevés étkezés, persze van, akinek igen. Azért nagy aktivitásnál én is sűrűbben ennék, pl. egész napos bringatúra, ultramaraton (nem mintha képes lennék rá :))... Nemcsak az emberek mások, a körülményeik is.

S van, aki nem tud sokat enni egyszerre, pont. Muszáj sokszor ennie. Vagy így esik neki jól, nem értem, mi ezzel a gond. Főleg, ha mondjuk van inzulint alig megbillentő étkezése, de máskor is OK lehet.

2017. szept. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Inzulin rezisztenciások diétájában 5-6 étkezés szerepel. Így nem ugrik fel magasra a cukor és inzulin szint.

Szénhidrátból meghatározott mennyiséget lehet enni. Meg van határozva, hogy gyors vagy lassú felszívódásúból mikor mennyit.


Egészséges embereknek sem ártalmas a napi 5 étkezés. Nekem gyors az anyagcserém, így napi 3 étkezés mellett sokat érezném éhesnek magam, így legalább 4szer eszek kisebb adagot.

2017. okt. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!