Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez normális? Mit csináljak?

Ez normális? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok, 181 cm, 73 kiló. Régen nagyon kövér voltam, de sikerült nagyon kemény diétával lefogyni. A célom a 71 kiló. Aztán egyszer volt egy hányás-hasmenéses napom, amikor egyáltalán nem ettem, és lementem 72,5 kilóra. Azóta a negyedik nap telik el. Ugyan olyan keményen diétázok, mint azelőtt, de elkezdtem hízni. Napi 2-3 dekát, de hizok. Most 73,2 vagyok. Mit kéne tennem? (A diéta és az iskolai kihívások mellett igyekszek rendesen mozogni is). Hogyan tundnám elérni a célom?

2017. okt. 4. 07:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges így dekákon problémázni... hacsak nem boxoló vagy aki mérlegelésre készül...

A napi folyadékháztartásod változásával, akár 2-3kg ot is változhat a súlyunk... még az is komoly dekákat tud befolyásolni, hogy száraz, vagy párás a levegő..

2017. okt. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
181/73? Tökéletes! Szerintem ezzel nincs baj. Ezt kell tartani vagy kicsit alatta.
2017. okt. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem fogsz te deka hízásokat mérni, egy kilót sem egyszerű, hisz ahogy azelső írta, kilókat ingadozhat a testsúlyunk egyik napról a másikra is.

Hosszútávon nézd a dolgot, 1-2 kiló semmit nem jelent, nemhogy a dekák :D

2017. okt. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Persze, már nem akarok nagyon sokat fogyni, de 71 volt a kitűzött cél, merthogy elvileg az a teljesen ideális. De megnyugtattatok köszönöm 😊
2017. okt. 4. 16:37
 5/5 szamo77db ***** válasza:
Ez a súly a magasságodhoz jó így. De ezt tartani kéne és akkor nem hízol el. A mérlegek meg nem pontosak mindig. Nekem is bejön olykor egy kis bizonytalanság. Ilyenkor ráállok 3x és az átlagot számolom ki nagyjából. És tényleg a dekákkal meg nem érdemes foglalkozni!
2017. okt. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!