Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit kéne ennem hogy hízzak?

Mit kéne ennem hogy hízzak?

Figyelt kérdés
64 kg,182 cm vagyok és másfél éve egy dekát sem híztam, elég válogatós vagyok de sokat eszek. Milyen ételeket kéne ennnem hogy hízzak? 17F

2017. okt. 5. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha hízni akarsz: zsírt, tésztát és más összetett szénhidrátot.

Ha izmosodni akarsz: fehérjét, de emellé dolgozni, edzeni is kell.

2017. okt. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Amikor megmérték a testzsírszázalékom akkor 8% körüli értéket mutatott. Először hízni akarok aztán belefogni a testépítésbe nem, de nme túlzottan.
2017. okt. 5. 19:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Többet kéne aludnod.
2017. okt. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Általában 8 órát alszok
2017. okt. 5. 19:36
 5/7 anonim ***** válasza:

De miért akarsz zsírt felszedni előbb? Kezdd az edzést most, akkor is, ha nem akarsz 8%-on maradni (sokan örülnének neki, de rendes izomzatnál ez már nem igazán tartható). Zsír úgyis jön majd fel egy kevés, sokat pedig nem akarsz, gondolom.


Az egészséged miatt számít, mit egyél, hízni bármivel lehet, az kalóriamennyiség kérdése (persze lightos vackokból nem tudsz eleget enni).

Amit az első ír, az azért elég fekete-fehér. Ha zsírt, ha izmot akarsz, kell rendes fehérjebevitel, rendes zsírbevitel, a ch pedig egyéni. Azért aki hízni akar, az általában rendesen eszik azt is, mivel a zsírra alapozó étrend elég jól laktat (s nem is mindenki érzi magát jól vele). De sokféle lehetőség van. Ha én híznék, az kissé szénhidrátszegényen menne, mert nekem ez esik jól. Neked is a személy szerint közel ideális étrendeden kellene híznod, csak a mennyiséget vidd megfelelő szintre. Ha nem megy, akkor kellhet némi étrendváltoztatás, amivel elég kalóriát tudsz bevinni.


Azt írod, sokat eszel. Ez mindenkinek mást jelent, van, aki úgy érzi, sokat eszik, lehet, hogy az adataihoz képest ez igaz is, de neki több kell, mert nehezen hízik vagy különösen nagy a kalóriaigénye (gyorsabb anyagcsere, nagyobb aktivitás miatt).

2017. okt. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hiába ennél háromszor annyit, háromszor annyi menne keresztül rajtad. Ha ez ilyen egyszerű lenne, itt már mindenki akkora lenne, mint valami Góliát. Ráadásul aki erőltetetten eszik hamarosan a hasfájástól kezdve a refluxbetegségen át az aranyérműtétig mindennel szembe találja magát, aztán a végeredmény az tíz kiló lesz mínuszban. Ha pl. elkezdesz gyúrogatni, akkor az izmok igényelni fogják, hogy beépítsenek. Ahhoz, hogy továbbit is beépítsenek időnként tovább kell fokozni a megterhelést. Gyúrás mellett rendesen kell enni, aludni, és pihenőnapokat tartani.


Nem gondolom, hogy az ételek milyenségén múlik, hogy hízol-e. Azon múlik, hogy 17 évesen, ha fejre állsz se fogsz hízni. Türelem. Hízásnál a kulcsszó a nyugalom. Nyugodt, kiegyensúlyozott, szorongásoktól mentes élet. Amikor az embernek úgymond már rendeződött az élete, révbe ért, és hátradőlhet a fotelban. Hát az a kor, amiben vagy (így érettségi és életkezdés előtt) az minden, csak nem ez. Szóval nem akarlak hitegetni, egy kis edzéssel pár kiló jöhet, arra több esélyed van, mint meghízni, de csodákat ne várjál. Azt viszont elárulom, hogy néhány évvel később már több esélyed lesz a változásra.


Én is ilyen magassággal és súllyal rendelkeztem ebben a korban, meg még pár évig, pedig folyamatosan küzdöttem ellene. Gyúrás, tömegelés, erőltetett hízás, minden rám fér alapon. Aztán egyik nyugodtabbra sikerült évben változás indult, felmentem 75 kilóra, utána 78, aztán 79,5. Ez főleg két dologból jött össze: jóval deltásabb hát, illetve a hasam eléggé nagy és hájas volt már a végén. Kezdett ciki lenni. Abból azóta 2-3 kilót visszafogytam. Amúgy hízáshoz a déltől késő éjszakáig tartó pizzázásokat és süteményezéseket tudom ajánlani. De valamit gyúrogass is mellette, legalább legyen otthon egy húzódzkodó, meg 8/10/12/15 kilós egykezes súlyzók sem ártanak.

2017. okt. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Orvos megvizsgált már? Hogy nincs-e valamilyen nyomelemhiány vagy bélférgesség? Lehet,hogy örökölted a testalkatod. Én Béres cseppet szedtem,attól feljött jópár kiló. Megnőtt az étvágyam és az energiaszintem. Jó,nem egyik napról a másikra,de azért hosszútávon igen hatékony volt.
2017. okt. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!