Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit kéne ennem és sportolnom?

Buha360 kérdése:

Mit kéne ennem és sportolnom?

Figyelt kérdés

Már egészen kiskorom óta elvagyok hízva :/ de ezt mindig kompenzáltam edzéssel/sporttal.

Hiába vagyok most is kövér elég nagy izomtömegem van és tesi órán is tudom tartani a tempót a vékonyabbakkal is :') Sokszor meglepődöm azon, hogy eléggé jól viselen a sok futást stb. Szóval kellene valami étrend nekem amiben nincs sok kalória, de mégis laktató! Sokszor éreztem már, hogy ha ilyen diétás kosztot eszek, nemtudok betelni vele. Már próbáltam, hogy evés elött megiszok több mint egy bögre vizet illetve evés után, de szinte semmi hatása nincs...

( Fogyást nem csak magam miatt akarom... :) részben egy lányt szeretnék lehengerelni vele, hogy mi mindent képes vagyok érte megtenni :$ ) kb 94 kg vagyok olyan 78-80 kg jó lenne vagy még több! Mellékesen attól félek, hogy majd ha lemegy sok felesleg, akkor nagyon fog lógni a bőröm :'(

17/F



2017. okt. 7. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:

A bőröd miatt ne aggódj, ekkora feleslegnél fiatalon szinte semmi esélye nincs, hogy lógjon a bőröd, ha egészségesen fogysz...


Mindenki mástól lakik jól. A testnek kalória kell, így nem csoda, hogy sokakat a nagy kalóriatartalom laktat és kész, megkerülhetetlenül. Azért általában az étrend sem mellékes s ha többet mozogsz, többet ehetsz, ez is segít.


Nem tudom, milyen diétás étrendet próbáltál, de a tipikusaktól én is csak éheznék. Sok léehetőség van, próbálkozz, mi a jó, kalóriához képest laktató étel számodra.

Általában a szénhidrát (főleg a gyors, de ez egyéni) viszonylag rosszul laktat (sokunkat pl. a gyümölcs csak éhessé tesz), a zsír jobban, a fehérje a legjobban.

Van, akinek jól jön a nagy térfogat (pl. sok kalóriaszegény zöldség), van, akinek laktató a rost.

De még a valamelyest hasonló összetételű ételek sem laktatnak ugyanúgy, engem (s gondolom, szinte mindenkit) jól laktat a tojás, de a mogyoró nem annyira, pedig az is főleg fehérje és zsír, plusz még rost is. Próbálkozz, tényleg. Maradhatsz a normál étrended közelében is, csak mozogj eleget s ne egyél túl sokat, s ha vannak benne gyenge pontok, azokat minimalizáld.

2017. okt. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazából semmilyen diétás étrendet nem követtem eddig, csak próbáltam odafigyelni, hogy mit és mennyit eszek. ( kevesebb kenyeret enni stb ) Egy idelyig működött, de volt amikor elcsábultam a sok kaja láttán... Így az eddigi hiába való volt. De nem adom fel!
2017. okt. 8. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!