Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Minden tejes, tejszínes...

Minden tejes, tejszínes ételtől hasmenésem van. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Volt egy betegségem kb fél évvel ezelőtt, amire antibiotikumot kaptam, amiből véletlenül kétszer annyit vettem be és tönkretette a gyomromat. Az orvosnak elpanaszoltam, de elhajtott azzal, hogy széntablettát vegyek be és akkor jelentkezzek, ha 2 héten belül sem múlik az, hogy még a víz is átfolyik rajtam. Ez szerencsére elmúlt, de azóta minden tejes, tejszínes ételtől megy a hasam. Viszont, ha a feleségem, csak tejföllel önti le a csirkét és a sütőben süti meg, akkor nincs baj. Viszont, ha a helyi pizzériából rendelek pizzát, akkor is szaladok a wc-re, nem tudom, hogy ott mi lehet a ludas. Ma nagyon finom tejszínes, gombaszószos tészta volt, de nem telt el negyedóra és már rohantam. Viszont reggel megittam egy nagy pohár tejeskávét és nem volt gond. Mi lehet akkor az ok? Itthon minden laktózmentes. Szeretnék megjavulni. Segítsetek!
2017. okt. 17. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Érzékeny lehetsz a tej valamilyen összetevőjére, pl fehérje (ha a laktóz mentes is problémát okoz). Megoldás: ne fogyassz tejtermékeket, viszont probiotikumokkal és egészséges táplálkozással tedd helyre a bélflórádat. Ez nagyon sokáig eltarthat, nem egy hetes menet lesz. Később megpróbálkozhatsz azzal, hogy visszavezeted fokozatosan a tejtermékeket, lehet, hogy sikerülni fog, lehet, hogy csak részben, lehet, hogy egyáltalán nem.
2017. okt. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerencsére,még senki sem halt bele a tejes ételek mellőzésébe.

Legyen ez a legnagyobb gondod.:)

2017. okt. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szeretem a tejet és a feleségem és a gyermekeim is imádják a tejes, tejszínes tésztákat és ragukat és most ezért le kell mondaniuk róla. Nem mártírkodnak, senki nem teszi ezt szóvá, inkább engem sajnálnak, de nem készít a feleségem ilyet amióta ez van, hogy egyrészt ne kelljen több félét főzni, másrészt, hogy nekem ne kelljen nézni, amit nem ehetek. :( Nem jó helyzet és kicsit dühös is vagyok. Mindegy, mellőzöm akkor
2017. okt. 17. 19:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérj beutalót a háziorvosodtól gasztroenterológiára laktóz-intolerancia tesztre. Mondd majd el a gasztrón, hogy nem csak tejtermékektől kapsz hasmenést, illetve nem mindegyiktől. Talán csinálnak más tesztet is. Laktóz:Csak egy gépbe kell fújkálni félóránként,miután megitatnak veled egy pohár tejporos löttyöt. Ha beigazolódik a laktózintolerancia, akkor csak egy laktáz tablettát kell elrágcsálnod,mielőtt tejterméket eszel vagy átállhatsz laktózmentes tejtermékekre. Egyáltanán nem kell nélkülöznöd semmit. Valamint kérjél igazolást a gasztroenterológusodtól, és add le a munkahelyeden a könyvelésen,mert súlyos fogyatékosságnak számít és adókedvezmény jár érte.
2017. okt. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vegyel lactase tablettat, hatha a laktozt nem birna a gyomrod akkor eves elott 2 szemet beveszel es ki isnutotted a problemat. Szerintem egy probat meger. Ha nem segit akkor orvos
2017. okt. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Főzhettek zabtejjel, rizstejszínnel stb. Ezek ugyanolyan finomak de sokkal egészségesebbek mint a tej!
2017. okt. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!