Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért mondja mindenki hogy...

Miért mondja mindenki hogy keveset eszem?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy mindig is nagyon vékony voltam, 14 évesen 175 centi és 48 kiló, pedig ekkor ettem a legtöbbet. Aztán 18 éves koromra 178 centi és 57 kiló lettem, majd elmentem egyetemre, ahol kolis lettem és még egészségtelenebbül étkeztem, naponta megettem 3 kinder maxi kinget, egy csokipudingot és fél zacskó gyümölcsös cukrot, így az első egyetemi évem végére 60 kiló lettem. Kicsit megijedtem, mert bár tudtam, hogy még így is elég vékony vagyok, teljesen ráfüggtem az édességekre és a zsömlére, tartós májkrémre, és attól tartottam, hogy ha ezt így folytatom, akkor elhízok és beteg leszek, ezért nyáron leszoktam az édességekről, elkezdtem futni és kardió tornázni, így nyár végére 56 kiló lettem. Nem éheztettem magam soha, heti 2-3 alkalommal ettem is édességet, és ezt jelenleg is tartom. Nem akarok fogyni, tartom a súlyom 56 kilón továbbra is, csak éppenséggel nem tésztákon meg csokin élek, hanem sok zöldséget és gyümölcsöt eszem. Akárhányszor kimegyek a konyhába valamelyik ételemmel, a csoporttársaim rögtön megjegyzik, hogy ők ebből dupla ennyit meg tudnának enni, pedig én gyakran szoktam enni, csak kevesebbet.

Egy nap kb. ennyit eszek:

Reggelire kb. 50 g zabpehely vízben megfőzve, mézzel és kakaóporral.

Ebédre általában csirkemell salátával, párolt zöldséggel, főzelékkel, rizzsel, a csirkét mindig máshogy csinálom, van hogy natúran, tejszínnel, tjföllel stb.

Általában napi két alma, 2-3 banán, és néha még körte vagy mandarin is.

Minden nap eszem joghurtot vagy túrót gyümölcsökkel.

Vacsorára zöldségek, sonka,néha sajt.

Ez így tudom hogy kicsit zavaros, de gyakran kiszámolom hogy mennyit eszem és általában 2000 kalória körül. Hangsúlyozom, hogy nem éheztetem magam, ha megkívánom az édességet, akkor eszek azt is.

Szerintetek lehet abból bajom, hogy kicsit fogytam, mióta kerülöm az egészségtelen ételeket? Mert én jól érzem magam így, de mindenki azt mondja, hogy ehetnék néha valami táplálóbbat, mondjuk náluk az a kenyér. 20 éves lány vagyok.


2017. okt. 25. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
A 178 centidhez legalább 60 kilóra felhízhatnál. De ha nem vagy rendszeresen fáradt, nem szoktál megbetegedni, nem vagy levert, és rendben van a menstruációd, akkor valószínűleg nem vagy kórosan alultáplált. Amennyire lehet, étkezz rendszeresen. Legyen az étrendedben fehérje (hús, tej, sajt, túró, tojás), és sok zöldség. A kenyér sem ördögtől való. Némi édesség is belefér, nem kell lemondani róla.
2017. okt. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem eszel keveset, sot inkabb sokat! Raadasul minosegit. Csak igy tovabb!:)

A magyar megrogzott szenhidrat, zsir, es fuszer zabalo, te nem ilyeneket eszel, ezert tunik nekik kevesnek. Es aki reggeli , ebed, vacsoranak pacalt eszik kenyerrel, mindig is kevesnek fog tunni ez a fajta eletmod. Ne hallgass rajuk! Beszukult agyuak, azt hiszik az a jo, ha degeszre eszik magukat napi 3x , az a megfelelo taplalkozas.

Kosd magad az elhatarozasodhoz! Minden lehetseges energiat, vitamint megadsz a testednek, szoval nincs baj!

2017. okt. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kenyér aztán tényleg nagyon "tápláló" már ha a sima fehérkenyeret vesszük a középpontba

Majdnem tiszta szénhidrát, 2óra múlva megint éhes leszel mert csak megdobja a vércukorszinted majd ez zuhan

Teljesen kiegyensúlyozottan étkezel nincsen ezzel semmi gond

kalória szerintem nem mérvadó mivel eleve egy hibás szám(i)tás az alapja

(Ha ezt valaki nem érti és ezért pontozna le akkor inkább elmagyarázom hogy miért is,csak kérdezze meg )

2017. okt. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Reeey, engem érdekelne a hibás számításon alapuló kalóriaszámlálás elmélete. :)
2017. okt. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nagyon reszletesen le lehetne irni,de az nagyon hosszu lenne ..:)

kaloria szamitasnal az etelt elegetik

ezzel szemben a szervezetunkben egyatalan nem tortenik eges, tehat nem utanozza le a szervezetunkben torteno "egest" az etel elegetese

2017. okt. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!