Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Baj, ha mindennap eszem édes...

Baj, ha mindennap eszem édes ízűt?

Figyelt kérdés
Kefírt édesítővel, kávét édesítővel, répát ketchuppal. Szinte mindent édesen eszem. Ez gond ? Van még valaki,aki mindennap eszik édeset ? Mit és mennyit ? Olyan,mintha az laktatna igazán az édes íz,lehetséges ez ? Vga ypróbáljak meg leszokni ?
2017. okt. 25. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is nagyon szeretem az édes (i)zeket, bár véleményem szerint ez egyátalán nem egy pozit(i)v dolog

Mindennek megvan a maga jellegzetes (i)ze, es szerintem vegulis ezt kéne a fogyasztónak élveznie, ( tehát röviden szerintem mindennek nem kell megváltoztatni az (i)zet )


A baj leginkább abból lehet, hogy milyen édes(i)tő mindennek megvan a maga "veszélye" :)

aszpartám pl : rákkeltő

a cukortól dagadsz és cukorfüggő is lehetsz:)


Szerintem próbáld meg mindennek érezni a natúr adta (i)zét

Jobban fogod érezni egyébként az (i)zeket ha elhagyod az erosen edes, fuszerezett ételeket , próbáld ki 3 nap után érezni fogod

2017. okt. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül baj, pl. gyümölcsöt, mézet én is majdnem minden nap eszek. Cukros édességeket ritkán.

Ha minden létező ételbe ki tudja, milyen édesítőszert vagy cukrot teszel, mert csak így ízlik, az viszont nem valami jó, lehet pl. candidiázis tünete is.

Mondjuk a kávét én sem bírnám keserűn meginni, akkor inkább nem iszom. A kefír és a répa viszont magában is finom. Ritka az olyan ember, aki nem szereti az édes ízt, de amit te csinálsz, az kissé túlzás. Az édesítőszerekkel pedig nem árt vigyázni.

2017. okt. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Perse, hogy vannak ilyen emberek. Én is szinte mindennap eszem nagyobb (?) mennyiségű édességet (sütinél ez 4-500 kcal szokott lenni, de persze ez duplázható, ha nagyon akarom), de labdába se tudok rúgni a párom mellett, aki úgy heti 15 étkezését édességre alapozza, ráadásul ezek zöme szénhidrátbomba. Tömény cukrot viszont nem eszünk (leszámítva a mazsolát, az azért eléggé az, de az csak kisebb mennyiségben van jelen az ételben).


Az édes ízt el se tudnám kerülni. Édes a répa, a cékla, a gyümölcsök zöme, a zöldborsó, a kókusz... Tömény cukrot és sok édesítőt viszont nem szívesen fogyasztok rendszeresen. Ez a modern ember rossz szokása.

A kávét én nem hagyom el, úgyhogy több év alatt leszoktam az édesítéséről (de nem feketén iszom, úgy a legkevésbé keserű fajta is keserű számomra). Bizonyos dolgokba viszont kell. Néha felmerül bennem a csokitorta édesítés nélkül mint perverz ötlet, de tudom, hogy nem ízlene.

Ha kevesebb kakaót, kávét és mákot használok, akkor kevesebb édesítő kell a sütimbe. Plusz az édesigény csökkenthető is.


Laktató hatásról nem tudok, de az hihető, hogy sokszor nem tudod lezárni az étkezést édesség nélkül, sokan ezt szoktuk meg (s átkozottul nehéz lehet leszokni róla), plusz sokunknak külön desszertgyomra is van, jóllakottan még befér egy nagy adag torta... Persze meg lehet állni az ilyesmi evését.


Sokan fogyási céloknál csökkentik az édességet, ez nálam sosem jött el, én mindig édességgel fogyok, de lelki egészség szempontjából azért igyekszem tartani édességmentes napokat, még ha nem is vagyok fizikai függő, túlzásnak tartom, hogy mindennap kötelezően legyen édesség.

2017. okt. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!