Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A zabkásához adott szójatejjel...

A zabkásához adott szójatejjel és olajos magvakal nem lépem túl a napi megengedett zsír mennyiséget?

Figyelt kérdés
Ha a reggeli 40g zabkásámat (bio Aldis,cukormentes) szójatejjel iszom és hozzá adok +10g (se több se kevesebb) olajos magvat nem lépem túl a napi zsír mennyiséget ?

2017. nov. 8. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem léped túl, ez a mennyiség nem sok.
2017. nov. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ohh köszönöm szépen akkor ez így tutira jó ? Mert nagyon szeretem szója tejjel de a magvakat is nagyon nagyon szeretem és nem szívesen hagynám el egyiket se
2017. nov. 8. 21:09
 3/8 A kérdező kommentje:
Szójatejet*
2017. nov. 8. 21:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmi mást nem eszel, amiben zsír van? Ez rettentő kevés.
2017. nov. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Zsírra nincs maximum (már amíg a kalóriákkal nem száll el az ember s persze nem mindenki bír sokat), csak minimum, úgy napi 30-40 gramm feltétlenül kell.


Nem tudom, a fenti konkrétan mennyi zsír lehet, de igen kevés és a legétvágytalanabb napjaimon (már amikor nem is tudok enni, mert étvágy eleve nem kell az evéshez) is tízszer ennyi zsírt eszem s ez nekem ideális. Neked nem tudom, mennyi a jó, de ha a kötelező minimumot sem ütöd meg, az baj, hormon- és vitaminproblémákat okozhat.

2017. nov. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mostanában mindenki ilyen ló- meg madáreledeleket eszik ?
2017. nov. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Manapság ez a divat. :D Én is eszek több zsírt nem csak ilyen elenyésző mennyiségben fordul elő a mindennapjaimban.De már örülök annak is, hogy megtudtam azt is hogy zsirnál nincs megadva,hogy mennyi az annyi .Szóval köszönöm és szép napot!😀
2017. nov. 12. 21:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem általában 100-150 gramm között mozog a napi zsírbevitelem, ritkán van 100 alatt. Ez kókuszzsírból, olajos magokból, tojásból, húsból és halolajból jön össze, néha vajat is használok. Tökéletes a vérképem és a koleszterinszintem is. Úgyhogy ne aggódj. (Viszont szójatej helyett jobb lenne a mandula- vagy kókusztej.)
2017. dec. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!