Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nagy baj, ha túl lépem a...

Nagy baj, ha túl lépem a megengedett az egy napra előírt zsír mennyiségét?

Figyelt kérdés
Szeretnék fogyni és a kalóriabázis azt írja, hogy maximum 45 gramm zsírt ehetek egy nap és 185 gramm szénhidrátot. Mozgástól függően 1100-1300 kalóriát enged egy nap, hogy heti 60 dekát fogyjak. Az a problémám, hogy szénhidrátból elég keveset eszem, általában jóval 100 gramm alatt van, de a megengedett zsír mennyiségét viszont nagyon sokszor túllépem. Ez nagy baj? Ez hízáshoz vezethet? Bocsi, de most tájékozódom még csak, nem sok mindent tudok a témáról. A fehérje mennyiséget is általában átlépem, de úgy hallottam, hogy az nem baj. A zsírok közül próbálok egészségesebbeket választani, kókuszolajjal, vagy olívaolajjal készítem az ételeket. Reggelire általában főtt tojást eszek, ami eléggé megdobja már reggel a bevitt zsír mennyiséget. Előre is köszi a tanácsokat!

2014. ápr. 23. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:

1100 kalória nagyon kevés, viszont Te adtál meg "túl" nagy fogyást... S a kalóriabázis oldala nem tudhatja, hogy mennyitől fogysz, mert ez nem számítható ki pontosan.


Ha kevés szénhidrátot eszel, akkor teljesen normális, hogy zsírból többet, a fogyáshoz ez sokkal jobban passzol, mint a sok szénhidrát, kevés zsír, amit a kalóriaszámlálók többsége alkalmaz.

Én speciel napi 130-160g zsírral fogytam le a feleslegem felét (s nekem nagyon nehéz fogynom, stagnálni bezzeg bármivel elég jól megy, évtizedekig tartott a feleslegem felhalmozása, pedig meg kell mondjam, tettem érte), nekem valahogy sok kalória kell s másképp nem ment volna, csak sok zsírral. S nem vagyok egyedül ezzel. A kalóriabázison én magam állítottam be a makrotápanyaglimitemet, grammban, mert hozzám s az én fogyásomhoz ez passzol, nem a trendi százalékok. Tojás, olíva, kókuszolaj, mérsékelt szénhidrátbevitel? Remekül csinálod :)

A fehérjét egy szinten túl nem jó átlépni, 2-3 g/ttkg a maximum, amit ajánlani szoktak. Pont ezért kell szénhidrátszegény táplálkozás és nem kevés kalória (én kicsivel 2000 fölött vittem be a fogyásom alatt is) mellett sok zsírt enni, máshogy nem jön ki, viszont a zsír jól laktat és jó energia. Persze a zsír- és szénhidrátigény egyénileg változó, mindenki egyen úgy, ahogy neki valóban jó.

Én majdnem a végletet képviselem (bár nagyon ritkán sikerül ketogén napot tartani, pedig az állítóleg igen hatékony szálkásításra), de talán megmutattam valamit abból, hogy a zsírlimit átlépése nem lehet olyan tragikus... Mást mondanék, ha sok szénhidrátot ennél, a szénhidrát- és zsírdús táplálkozás szerintem már igencsak gátolja a fogyást...

2014. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Megnyugtattál. Nekem is kevésnek tűnt a napi 1100 kalória, de azt állítottam be, hogy heti 60 dekát akarok fogyni és ennyit adott meg. Azt olvastam hogy heti 1 kiló mínuszig egészséges.
2014. ápr. 23. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!