Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kevés omega 3 zsirsav?

Kevés omega 3 zsirsav?

Figyelt kérdés

Voltam vérvételen és kevés omega 3 zsirsavam van.

Az lenne a kérdésem, hogy okoz hat e valamilyen problémát, érezhetem e magamat furcsán tőle(pl. mint aki nem is olyan mint aki volt régen, mellé enyhe depresszióm is van)és eléggé felejtősnek érzem magam, van, hogy egy hétköznapi szót elfelejtek (pl. ma nem jutott a konzerv szó az eszembe ha csak angolról le nem fordittattam a forditóval :DD)és mit tehetnék azért, hogy pótoljam?


Válaszokat előre is köszönöm!! (a rövid i betűkért meg elnézést mert már nekem fáj de angol a billentyűm :D)



2017. nov. 29. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy ez okozna ilyen panaszokat, de könnyedén kiszűrheted, ha esetleg mégis javulna az omega-3 szedésére. Egyél több halat, vagy ha nem szereted, lehet kapni halolaj kapszulát!
2017. nov. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ha kevés z Omega3 zsírsav szinted, akkor valószínűleg magas az omega 6. A kettő aránya határozza meg az egészséged. Minél nagyobb az arány, annál több betegség előidőzője lehet (pl, szívbetegség, daganatos betegség rizikója, magasabb koleszterin, allergia, ízületi fájdalom, mentális probléma, depresszió, stb.) Csak az idő kérdés ezek mikor jönnek el. Ma Mo-n, sajnos minden második ember szívbetegség következtében hal meg.

Leghosszabb ideig azokban az országokban élnek, ahol a legmagasabb a napi omega3 bevitel (izland, japán). Mi magyarok, a napi ajánlott bevitel 5-10%-át fogyasztjuk, cserébe az egyik legbetegebb ország vagyunk. Kevés orvos beszél az omega3: omaga6 arányáról, az egyensúlyról. Viszont, mindenre van gyógyszer…

Omega 6-ot naponta fogyasztunk (felvágottak, húsok, feldolgozott élelmiszerek, stb.) míg omega3-at (minőségi tengeri halakat) nem.

Ezért az olmega3 napi beviteléről gondoskodni kell. Itt a kapszula kézenfekvő, viszont a legtöbb olcsó kapszulában, avas az olaj. Az olaj minőségéről meggyőződhetsz, ha elvágod/ kilyukasztod a kapszulát. Ha halszagú, nem javasolt bevenni, mert az avas olaj többet árt, mint használ.

A legjobb ha kanalas kiszerelésűt választasz. Én találtam ilyet, ha érdekel, írj privibe, megadom a családunk milyet fogyaszt. Jó tapasztalatunk van.

2017. dec. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!