Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexia - gyógyulás "hízás"...

Anorexia - gyógyulás "hízás" nélkül és mennyi ideig tarthat az evés után jelentkező puffadás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves lány vagyok. Alig 2 hete diagnosztizált nálam anorexiát a pszichológus és a pszichiáter. Nem tudom pontosan mióta lehetek az, mert elég izmos csajszi voltam, 160 cm és ~60-65 kg, folyton edzettem. Szerintem nyár vége felé kezdődhetett, amikor teljesen bestresszeltem (munka,sulikezdés,rossz kapcsolat édesapámmal, problémák a gyerektartási fizetésével, egy tönkrement barátság, stb.) Most 47 kilónál tartok, szóval még az elején... Szeretnék vékonyabb lenni, de mindenkitől azt hallom, hogy álljak le, szondával fognak táplálni, kórházba kerülök, stb... 6 hét alatt 14 kilót fogytam...

Szeretnék újra edzeni és egészségesen élni, de ugyanakkor rettegek attól hogy akár 1 kg-t is visszaszedjek. Továbbá, nem kívánom az ételt. Már az első étkezéstől általában nem, de a 2.-tól fel is puffadok, szerintem elég rendesen (~5 cm-rel nő meg a haskörfogatom) és icipici adagoktól érzem magam nagyon tele. Aki járt már hasonló cipőben: ha lassan, apránként emelem meg a kalóriabevitelt és elkezdek edzeni, elkerülhető a "hízás"? Szeretném a súlyom 50 kg körül tartani továbbra is. És kb mennyi ideig fog tartani ez a puffadásos dolog? Előre is köszönöm a válaszokat, a "trollokat" kérem, kíméljenek! :)



#anorexia #gyógyulás #hízás nélkül #puffadás időtartama
2017. dec. 7. 08:24
 1/5 Alain Delon ***** válasza:
Ne már! Pszichológusnál és pszichiáternél voltál vele, és itt kérdezősködsz? Azt gondolod, hogy itt jobb szakemberek ténferegnek?
2017. dec. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1. Nem gondolom azt. Nem én vagyok az egyetlen anorexiás és tudom, hogy ez a gyógyulással jár.

2. Nem hiszem, hogy szégyen lenne segítséget kérni. Ha valakinek van tapasztalata vagy átélt ilyesmit és esetleg elolvasná, leírhatja a tapasztalatait...

3. Köszi a "segítséged!"...

2017. dec. 7. 08:52
 3/5 anonim ***** válasza:

52-53-ig menj fel, ha nem akarsz kórhzba kerülni. :)


A puffadás meg... nekem állandó, sajnos. :( 4 éve nem vagyok anorexiás, de azóta is 95%-ban felpuffadok kb. mindentől.

2017. dec. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát igen. A puffadás azért van, mert a koplalással tönkrevágtad az emésztésed, és kinyírtad a hasznos bélbacijaidat. Nem ártana visszatelepíteni őket. Egészséges ételek, normális zsírbevitel (nem 3 g növényi olaj / nap), erős probiotikum a puffadás és emésztési gondok megszűnéséig, és megfelelő kaja a bélbaciknak (nem csak egy rakás liszt meg cukor). Házi húsleves, tojássárgája és néha egy kis máj erősen ajánlott.
2017. dec. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 laurta válasza:
Szia, kezdj el enni.Először kevesebbet, hogy újra megszokja a szervezeted az evést.Utána minél nagyobbakat egyél és akkor lehet, hogy megelőzheted a puffadást.Ha vékonyodni akarsz akkor sportolj és próbálj egészségesebben enni.
2017. dec. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!