Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bélférges lennék? Gyanúra...

Bélférges lennék? Gyanúra írnak gyógyszert?

Figyelt kérdés

A székletemben "találtam" apró fehéres bogyókat illetve vékony szálakat. Ami érdekes, hogy a napokban viszont egyáltalán nem volt benne semmi, most meg kb annyi mint amikor kukoricás ételt eszek.


Az lenne a kérdésem, hogy ahogy a kukorica sem bomlik le teljesen, így lehet hogy valami olyat ettem, ami szintén nem? Máskor is előfordult ilyen, de aztán meg megint semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Az létezne, hogy férges vagyok és olykor tele van máskor meg semmi? Akkor nem mindig kellene lennie? Vagy ez hogy van?

Egyébként van súlyfeleslegem (azt mondják ez számít)

Ha gyanúval elmegyek, kapok rá gyógyszert?



2017. dec. 17. 23:47
 1/2 anonim ***** válasza:

A bélféreg nem válogat, teljesen mindegy, hány kiló vagy, ha egyszer megfertőződtél.


Igen, lehet olyan, hogy szakaszosan ürül, ha felmerül a gyanú (a székletben talált fura dolgokon túl a másik gyanújel, ha esténként viszket a végbélnyílásod), irass fel a háziorvossal gyógyszert. Sajnos bárki megfertőződhet, és nem az elkapása a ciki, hanem a nem kezelése.

2017. dec. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Holnap biztosan megyek orvoshoz, csak ezt az éjszakát éljem túl valahogy :( Iszonyatosan kiborultam, főleg, hogy ki tudja mióta áll fenn ez a helyzet és én észre sem vettem, mert sosem viszket a végbélnyílásom.


Próbáltam magamat azzal nyugtatni, hogy talán valami olyat sikerült ennem, amit ahogy írtam nem bontott le teljesen a szervezetem, meg nem is mozgott semmi benne (és közben eszembe jutott, hogy egy kb 10 szem kukoricát ettem az elmúlt 24 órában), de most annyira megijedtem, hogy holnap biztosan az lesz az első dolgom, hogy gyógyszert íratok, meg talán székletvizsgálatot is kérek. Van kutya is, macska is, de a kutyát állandóan féreghajtjuk, a macska pedig benti és én takarítom az almot és semmit sem láttam eddig benne.


Köszönöm a gyors választ! A fogyást meg úgy értettem, hogy azt mondják a férgesek fogynak miatta.

2017. dec. 18. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!