Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem ír fel valami...

Miért nem ír fel valami gyógyszert az endokrinológusom, ha ennyire nem megy a fogyás?

Figyelt kérdés
IR-em van, illetve néhány hormonom eltér. 35 kg túlsúlyom van, ami nem kevés. Szakember által összeállított étrendem van és edzéstervem, amit csalásmentesen betartok. 4 hónap diéta után SEMENNYIT nem fogytam. Ez nagyon megvisel lelkileg, a motivációm is rohamosan csökken. A kontrollon annyit mondott, hogy “majd megindul”. IR diétám van, figyelek a glikémiás indexre is, heti 4-5x mozgok, mit tehetnék még? Már eléggé ideges vagyok. 20/L
2017. okt. 2. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Aza a helyzet, hogy még IR-rel is teljesül, hogy kalóriadeficitben fogysz. Nem akarok itt okoskodni, biztos komolyan bekavarhat meg minden, nem vagyok szakértő, bár nem is hiszem,hogy IR-eseknek fel szoktak írni valamit. Pazsmirigyeseknek igen, rendbeteszik a dolgokat, de az IR más, bocs, ha tévedek, de ilyenről még nem hallottam, pedig cukorbeteget is ismerek (akinek sokkal több a feleslege és nem fogy, nyilván nem eszik hozzá elég keveset).


Valószínűleg fogynod kéne normál esetben, ha követed a szakember utasításait, de mégis mennyit eszel? Bizonyára a szokásosnál lassabb az anyagcseréd, más nem lehet, ha másoknak megfelelő ételmennyiséggel nem fogysz. Hogy ennek az IR az oka vagy ilyen a genetikád, s mit lehet vele tenni, azt persze nem tudhatom.


A "majd megindul" nem hinném, hogy profi válasz lenne NÉGY hónap után... Ez túl sok idő.

2017. okt. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1450 kcal, először 150 gramm szénhidrát, majd hetente 10gramm csökkentés 100 grammig. Kalóriátszámolok, minden morzsát beírok. Csak lassúfelszívódású szénhidrát és 16 óra után csak fehérje és kevés zsír. Cukrot, fehér lisztet teljesen elhagytam. Nem éhezek, nem koplalok, rengeteg zöldséget eszem, csirkemell, zabkása, alma, joghurtos öntetek, sonka, néha barna rizs és néha teljeskiörlésű kenyér.

Mozgás: heti 4-5x, 1 óra szobabicikli, 1 óra gyorsgyaloglás, úszás, Norbi tornák, jóga.

Szedetnek velem vitamint, mert eddig azt gondolták hogy ezért nem megy le. De hiába szedem, nem indul meg tőle, csak az étvágyat csinálja :( Nehezebb bírni.

Az alvásomra is fogta már, de mióta kialszom minden nap a 7-8 órát rájöttek hogy ez sem az oka.

Nem csalok, mindent betartok és nem megy semmi :(

2017. okt. 3. 20:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Én következő lépésként elhagynám a gabonákat, a ch mehet még lentebb. Vannak, akiknek a 100 g ch is sok a fogyáshoz. Addig csökkentsd, amíg nem indul el a fogyás. A kieső kalóriákat pótold több természetes zsiradékkal, nem az a cél, hogy rosszul légy az éhségtől.

Igyál minden nap 1x, főétkezés előtt egy bögre forró gyömbérteát (valódi gyömbérből).

2017. okt. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!