Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Durva büfögésroham mitől lehet?

Durva büfögésroham mitől lehet?

Figyelt kérdés
7 éves fiam tegnap vacsora után kb. 1 órán keresztül folyamatosan büfögött (nem direkt). Én még ilyet nem láttam... Ugyanazokat ette, mint a család többi tagja. Valakivel előfordult már ilyen? Aggódom.
2017. dec. 21. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Túl gyorsan evett, és a lenyelt levegőt tolta vissza a gyomra.
2017. dec. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fiú nem ér rá megrágni a táplálékát! Adj neki időt, és magyarázd el neki, hogy miért fontos a táplálék pépesítése a szájban. Ha nem egészségesek a fogai, akkor arra kell nagyobb hangsúlyt fektetni! A tökéletlen emésztés a fogakat is hitvánnyá teszi.
2017. dec. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A fogai hibátlanok. Viszonylag egészségesen táplálkozunk. Korábban is büfögött evés-ivás után egyet-kettőt, de ez másokkal is megesik, normálisnak mondható.

Most itthon van, evett kicsit és megint elég sokat böfög... Szerintetek nem lehet, hogy valamilyen kórokozó okozza ezt?

2017. dec. 21. 15:47
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Ha a fogai épek, "még", akkor az idővel lehet gond! Olyan viszont nincs, hogy egészséges ételek! Ami csomagolva van, boltokból származik, az semmi nem egészséges!

Az általad említett kórokozókkal mindenki együtt él. A vírusok és baktériumok minden szervezetben élősködnek. Csak azoknál okoznak betegségeket, akiknek a védekező rendszerük nincs már toppon.

Ezzel azt akarom mondani, hogy elsősorban utána kéne nézni, hogy az az étel valóban egészséges e a fiad számára. Lehet Ő már érzékenyebb a sok gyári kakára!

2017. dec. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

26-án éjszaka felébredt, rengeteget büfögött, aztán kihányta a vacsorát. 2 db házi almás palacsintát evett, nem bolti műkaját.

Következő napon szigorú diétát tartottunk és itattam vele gyömbérteát. Azóta nem hányt, és már sokkal kevesebbet böfög. Remélem, mire kezdődik a suli, elmúlik ez a nyavalya...

2017. dec. 29. 21:33
 6/8 anonim ***** válasza:
GORD? Gastro-oesophagialis reflux betegség egyik tipikus tünete a gyakori büfi. Szezonális lehet, nekem régen évente tavasszal jött ki - mindenkinél eltérő.
2018. jan. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos azóta is visszatért párszor, de szerencsére nem hányt. A refluxról én is olvastam, viszont más erre utaló tünete nincs. Valamilyen ételallergiára tippelek, de nem tudok rájönni, milyen étellel lehet gond.
2018. jan. 18. 00:15
 8/8 anonim ***** válasza:
hát arra nem is neked kell rájönnöd, ha pontos diagnózist akarsz, akkor endoszkóp, de lehet, hogy csak leheltetni kell a gyereket (helicobacter pylori miatt)
2018. jan. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!