Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nincs étvágyam?

Miért nincs étvágyam?

Figyelt kérdés

Már voltak ilyen periódusok az életemben, amikor egy rövid ideig nem nagyon ettem, étvàgytalan voltam, de az maximum 3 napig tartott. Most meg már több, mint egy hete ez van.

Amúgy normálisan szoktam enni, reggeli, ebéd, vacsora, napközben kis rágcsa, gyümölcs vagy joghurt.

Most egy-két hete nem eszem reggelit és dél körül vagy kora délután eszem először. Van, hogy a vacsora is kimarad vagy csak 1-2 puffasztott rizsszeletet eszem meg. Nem kívánom a nagy kajákat. Ha eszem, akkor is csak keveset.

Illetve ha éppen ettem vagy nem vagyok éhes, akkor nem bírok kajáról beszélni vagy kajára nézni.

Van, hogy érzem, hogy üres a gyomrom, esetleg korog, de nem kívánok semmit. Ilyenkor attól félek, hogyha eszek, akkor hányingerem lesz, ha nem, akkor meg elájulok vagy legyengülök (ilyet még nem tapasztaltam).

De van, hogy fel sem tűnik, hogy nem ettem.

Például ma délben ettem egy szendvicset, most meg egy kis krumplit csirkehússal (tényleg elég keveset) és ennyi.

Ez most azért rossz, mert jön a karácsony (egyébként nem érdekelne), amikor megyünk a nagyszülőkhöz, jönnek hozzánk is, és nem túl szerencsés, ha nem eszem, illetve folyamatosan kérdezgetik, hogy “miért nem eszel?” “mit szeretnél enni?” “mit főzzek?”.

Ez normális? Nem koplalok, nem direkt csinálom, nem vagyok anorexiás sem, egyszerűen nem kívánom az ételt, esetleg hányingerem is van tőle.



2017. dec. 21. 15:56
 1/1 Sunflower87 válasza:
Azzal kell kezdeni, hogy hány éves vagy? Történt-e valami megrázó dolog mostanában? Lehet lelki ok van a háttérben vagy kimerültség. Ha félsz, hogy hanyingered lesz attól, hogy magadba kényszerítetted az ételt egyszer amikor vagy egyedül vagy vagy nincs semmi fontos dolgod, akkor próbáld ki es tudni fogod. Még egy kérdés miért foglalkoztat ennyire ez a dolog? Otthon nem hagynak békén az evéssel?
2017. dec. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!