Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon durva hasmenés esetén...

Nagyon durva hasmenés esetén megehetek egy tábla csokit "büntetlenül", nem szívódnak fel a kalóriák?

Figyelt kérdés

Reggel óta brutál hasmenésem van, ha eszek pár falat valamit, fél órán belül rohanok a vécére és folyékonyan spriccel a cucc.

Ha ebben az állapotban csak élvezetből megennék egy nagytábla csokit egyszerre, akkor csak simán átmenne rajtam, nem szívódnának fel a súlyos kalóriák?


Tudom, hogy el kellene kezdenem diétázni, de előtte lehet, hogy jó lenne kihasználni a helyzetet és büntetlenül élvezkedni egy kicsit, már ha ez így működik ahogy remélem. Mit gondoltok?



2017. dec. 21. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:

De felszívódnának. Amikor hasmenésed van és rá fél órára futsz a wc-re, akkor nem az előtte közvetlen elfogyasztott étel fog kijönni. Csak amiatt beindult a bélmozgás és az épp már kijárat felé igyekvő cucc jön ki gyorsabban, ennek hiányában pedig víz.

De próbáld ki, egyél kukoricát vagy úgyis szezonja van, mákot és nézd meg mikor látod viszont a wc-ben :D

Hányós-fosós vírusokkal azért lehet “fogyni” mert nagyon sok víz távozik belőled.


Amúgy jobbulást :)

2017. dec. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, ilyen színjelzős kajákkal nem kísérleteztem.


De kora délelőtt 3 óra alatt ötször voltam vécén és szerintem minden kiürült belőlem. Ma nem ettem egy falatot sem, csak vizet ittam és többet nem is volt székletem később.

Aztán ma este megpróbálkoztam egy pár főtt virslivel és rá 30 percre rohantam is megint a vécére.

Ebből én úgy gondolom, hogy amit megeszek az átmegy rajtam és egyből jön ki. Vagy rosszul gondolom?

2017. dec. 22. 00:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, 30 perc alatt nem emészted meg a virslit. Igaza van az elsőnek, korábbi étel jön ki belőled. Ha csokit akarsz, az étcsokit javaslom, az hasfogó.
2017. dec. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem hasmenéskor az is kiürül, amit utoljára evett valaki. A szervezet így védekezik a fertőzés ellen, a teljes bélrendszert átmossa. Ahogy javul a bélrendszer állapota, egyre tovább marad a bélben az étel, és egyre jobban meg tud emésztődni.

A fogyás nem csak a vízveszteség miatt van, hanem azért is, mert a vastagbélből az összes salakanyag távozik, ami egyeseknél több kiló is lehet. A gyógyulást követően persze ezek a kilók hamar visszajönnek, ez nem valódi fogyás.

Kérdező, én nem ennék ilyen helyzetben csokit, mivel nem segíti a gyógyulást. Utálok beteg lenni, a hasmenés pedig elég kellemetlen. De a kérdésedre válaszolva, nem lehet tudni, mennyi szívódik fel a csokiban lévő tápanyagokból, az összes biztosan nem.

Ha fogyni szeretnél, egy jó étrend mellett pár kocka csoki simán beleférhet, de tudsz készíteni magadnak kifejezetten fogyókúrás édességeket is (csokisat is). Így valószínűleg nem hiányozna annyira a bolti csoki.

2017. dec. 22. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az étcsokit próbáld ki.
2017. dec. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!