Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért érzek bűntudatot ha eszek?

Miért érzek bűntudatot ha eszek?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok.. itt vagyok a vizsgaidőszak közepében nem igazán eszem.. tegnap speciel kettő tojásból készült rántottát ettem, egy piritóssal és zöldségekkel (paprika, uborka) - ezt reggel kilenckor. Aztán elmentem vizsgázni, este értem haza, így már nem ettem (este 10 körül értem haza). Ma reggel reggeliztem normálisan (9-kor), most 5-kor ettem egy tányér levest és bűntudatom lett, hogy ettem. Miért van ez? Nem vagyok bulémiás, anorexiás.. Nem kívánom az ételt egyszerűen..
2010. jún. 3. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hát nekem is így kezdődött,aztán kórházban kötöttem ki:anorexia.
2010. jún. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én igen messze vagyok az anorexiától, sőt.. felesleg is van rajtam.
2010. jún. 3. 19:12
 3/11 anonim ***** válasza:
A vizsgák miatt van hidd el. Annyira feszült és ideges vagy, ezért nem tudsz rendesen táplálkozni. Mi az hogy bűntudat ha eszel, ezt felejtsd el. Étel nélkül nincs élet, a kaja adja a kalóriát, az agyad kaja nélkül nem tud koncentrálni a feladatokra. Ne akarj már bebutulni. Egyél rendesen, mértékkel, tessééékkkk enniiiiii!!!!!!!!
2010. jún. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A vizsgaidőszak előtt kezdődött egy kevéssel.. májusban kezdődött a vizsgaidőszak, áprilistól eldöntöttem, hogy túl nagy adagokat eszem, és kevesebbet fogok a tányérra rakni.. és ez mostmár annyira elfajult, hogy volt olyan nap, amikor elfelejtettem enni, vagy nagyon keveset ettem. Amikor a barátommal ettünk egy étteremben pizzát, akkor is egy szelet pizzának a felét neki adtam, mert nem kívántam tovább, pedig régebben akár az egészet megettem :S
2010. jún. 3. 19:16
 5/11 anonim ***** válasza:
Pedig ez tényleg lehet az anorexia első lépése. Figyelj oda magadra, és ha súlyosabbá válik a dolog, még időben keress segítséget!!
2010. jún. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De az anorexiások a kis vézna 30 kilósok, nem? :D Én igen messze vagyok tőlük. :D
2010. jún. 3. 19:21
 7/11 anonim ***** válasza:
tévedsz, ez az anorexia kezdő tünete, menj orvoshoz
2010. jún. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért mondtam, hogy az első lépés. Tényleg komoly dolog, fordulj szakemberhez, amíg nem késő:(
2010. jún. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha megpróbálok fokozatosan megint enni, akkor megtudom akadályozni ezt?
2010. jún. 3. 19:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen:) Próbálj meg fokozatosan picit többet enni:)
2010. jún. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!