Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Reflux diétától fogyni?

Reflux diétától fogyni?

Figyelt kérdés
Már évek óta küzdök a sok savval, de most ősszel jött nagyon elő, így rávettem magamat, hogy elmenjek orvoshoz. Kaptam gyógyszert, de csak úgy használt, hogy ha betartottam az étrendemben is bizonyos megszorításokat. Nem eszek paradicsomot, zsíros, fűszeres ételeket, csak vizet iszom, az édességeket teljesen elhagytam. Valamint kevesebbet is eszek, fokozatosan össze is szűkült a gyomrom, már nem is kívánok sokat enni. Viszont október közepe óta 71 kg-ról lefogytam 64,5 kg-ra. (175 cm magas tizenéves lány vagyok.) Emiatt eléggé aggódok, félek, hogy nehogy valami baj húzodjon meg a fogyás hátterében, de valószínűbb, hogy az étkezési megszorításaim okozzák. A refluxszal ha betartom a 'szabályokat' tejesen jól vagyok, de ha megeszek valamit a tiltólistáról egyből rosszul leszek tőle. Normális, hogy ennyit fogytam? Mit (t)egyek, hogy hízzak egy picit, vagy legalább ne fogyjak tovább?

2017. dec. 30. 10:43
 1/3 anonim válasza:
175 cm magassághoz egy lánynak a 64-65kg jobban passzol, a 71 kg inkább már testesebb. Ha beállsz egy étkezési szokásra a súlyod állandósul, kisebb változásokkal, ha ennek ellenére ugrálna a súlyod, akkor lehetne valami a háttérben.Az teljesen normális,hogyha az ember egészségesebb étkezik, akkor csökken a súlya, mivel pont a "rágcsálás" az egyik oka a hízásnak pl. csoki,chips stb. Idővel nem jelenti,hogy nem ehetnél majd valamit a tiltólistáról, de nem úgy,hogy addig nem ettél egy ideje ilyen-olyan ételt, és egyből 1 csomag chipsel indítasz, vagy két tábla csokival. Ezek szerint 10 hét alatt fogytál 6.5 kg-t, vagyis hetente átlag 65 dekát, az nem kirívó.
2017. dec. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel, nincs gond ezzel a fogyással, természetes most már ne fogyj sokat, egyél rendesen. Akármilyen is az étrended, tudsz eleget enni, csak több étel kell. Nem kell tiltólistás dolgokhoz nyúlni emiatt.
2017. dec. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A refluxot az esetek 90%-ban kevés, nem sok sav okoz
2017. dec. 31. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!