Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egyre mélyebbre húz a bulémia,...

Egyre mélyebbre húz a bulémia, mit tegyek (? )

Figyelt kérdés

Lassan felemészt a betegség és tönkreteszi az életem, a szociális kapcsolataim. Kezdetben csak mérhetetlenül zabáltam és fél év alatt 55-ről 72 kilóra híztam. Az amúgy is zavart testképem most már ott tart, hogy tükörbe sem nézek és folyton úgy érzem azt bámulják az emberek, hogy mennyire kövér vagyok, ebben a sem segít, hogy a családom is folyton azt sulykolja belém változtassak, annyira szép VOLTAM nyáron. Mostanában rendszeresen hánytatom magam és nincs lassan életem a betegségen kívül pedig idén érettségizek és a tanulásra kéne koncentrálnom, de napjaim telnek el azzal, hogy zabálok, hányok, bőgök, fekszek az ágyban összekuporodva az öngyilkosság mivoltán gondolkozva (NEM AKAROK ÉS NEMIS LESZEK AZ) és előről az egész vagy 5x a nap folyamán.És tudom,hogy lassan a kövérSég a legkissebb gond nem szeretnék maradandó kárt tenni magamban. CSAK OLYANOK VÁLASZÁT KÉREM AKI TANÁCSOT TUD ADNI, HOGY HOGYAN HAGYJAM ABBA EZT A RÉMÁLMOT.( személyes tapasztalatnak külön örülnék)

NEM VAGYOK KÍVÁNCSI OLYAN VÁLASZOKRA MINT:

-hogy fog kilyukadni a gyomrom

-hogyan hullanak ki a fogaim

-mennyire nincs akaraterőm

- a hülye tininek nincs jobb dolga

-mennyire egy szar vagyok, és mennyire nincs akaraterőm

Minden egyes részletet tudok a közelgő testi és lelki sorvadásomról, és tudom hogy CSAK rajtam múlik, egyszerüen csak nem megy pedig már szinte mindent mepróbáltam. Kérlek ha van valaki aki hasznos tanácsot tudna adni, hogy hogyan segítsek magamon írjon.

Nagyon szépen köszönöm :)

18/l


2018. jan. 21. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudok személyes tapasztalatot megosztani veled, de talán tudok tanácsot adni, amit remélhetőleg megfogadsz.


Tisztában vagyok vele, hogy mekkora nyomás van a mai tizenéveseken, a tanulás, a továbbtanulás, sokszor nem olyanok a családi hátterek, mint amilyennek kellene lennie. A megfelelési kényszer, magaddal szemben.

Pedig ez az alapja a dolgoknak, hogy tanuld meg elfogadni magad. Kétlem, hogy 72 kilósan olyan kövér lennél, hogy ilyen dolgokhoz kellene folyamodnod. Nem beszélek az egészségügyi részéről (bár tudnék), mint például hogy ki fog lyukadni a gyomrod, stb. Felesleges, hiszen ezekkel te is tisztában vagy.

Figyelj, vannak ennél sokkal, de sokkal jobb és egyszerűbb módjai is. Tisztában vagy vele, hogy ez egy betegség, az már jó jel. Esetleg nem szeretnél beszélgetni egy pszichológussal ezekről? 18 éves vagy, a szüleidnek sem kötelező beszámolnod róla. Hiszen a gyógyulásodról van szó.

Fiatal nő vagy, akinek élnie kellene az életét, bulizni, tanulni, bulizni, pasizni, barátnőzni, és még többet bulizni. Nem pedig begubózni az ágyba, és öngyilkosságon gondolkozni.

Bár nem tudom hogyan étkezel amúgy, de miért nem próbálsz változtatni az életmódodon, és oda figyelni arra hogy mit eszel? Nagyon sok blogger van, akik direkt ezekkel foglalkoznak, nagyon sokat segítenek. Én is őket követve kezdtem el oda figyelni, hogy mit egyek, hogy energikusabb legyek pl.

Esetleg sportolhatnál valamit, ez szuper stresszlevezetésnek! Kikapcsolódnál, nem agyalnál annyit! De persze jó dolog azért is mert ha betartod mondjuk az adott étrendet, sport mellett akkor olyan bomba alakod lehet hogy még te magad sem hiszed el, és egész nap csak a tükörben nézegetnéd magad (😂). Na jó, viccet félretéve. Ezek a dolgok valóban segíthetnek. Kapcsolódj ki! Ha vannak nagyon jó barátnőid, akkor őket is hívd el esetleg, ha nincsenek akkor sincs baj! Ez csak egy átmeneti állapot, ahonnan fel kell hogy állj, mert fel tudsz! Hidd el nekem. Ha ezt a kérdést ide kiírtad akkor az azt jelenti hogy megakarsz gyógyulni, és jó úton haladsz!

Lehet úgy tűnik, hogy hülyeségeket beszélek, de gondold át. 🙂

Ha beszélgetni szeretnél, akkor csak írj nyugodtan! Szívesen válaszolok!

2018. jan. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jól összeszedte az első. Tényleg sokat számít, hogy felismerted, hogy mennyire rossz a helyzet és változtatni szeretnél. Én is egy pszichológust és talán még egy dietetikust is ajánlanék. Kitartás, minden rendben lesz. Ha már tudod, hogy hova adod be a jelentkezésed, akkor csak a célod motiváljon, amit szeretnél elérni, ez eltereli a gondolataidat. :)
2018. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Voltam ott ahol Te, mintha a régi énem írta volna a soraidat. Amit én tudok tanácsolni, hogy fejben rakd rendbe a dolgokat. Mert ott van a probléma. Rágörcsölsz erre a kaja témára, szenvedélyesen rajongsz érte, túlmisztifikálod. Úgy állsz hozzá mintha az evés Neked egy tiltott dolog lenne, ami Neked nem jár mert nem vagy elég vékony. De közben nem tudod megállni, mert szeretsz enni. Ez olyan belső feszültséghez vezet, amit leginkább a pánikhoz tudnék hasonlítani. Nekem legalábbis így volt. És jöttek a falásrohamok, a hányás majd megint éheztem... Aztán átgondoltam ezt az egészet. Ha csak a plussz kg-ok nélkül fogadom el magam, ducin meg utálom az egész testem az veszett ügy. A súlyod ingadozhat bármitől. Ezt el kell engedned. Ne görcsölj rá a fogyás témára és főleg a külső csesztetésre ne hallgass SOHA! Engedd el, mert csak felidegel, és megint megijedsz, pánikolsz és újra jöhet a falásroham. Ha sikerült megnyugodnod belül, úgy tudsz te is lassan változni. Találj rá a középútra. Amikor az étel nem egy elérhetetlen bálvány lesz, hanem természetes része az életednek. Ne agyalj. rajta egész nap és ne koplalj feleslegesen. És a mozgás tényleg sokat segít! A lényeg szerintem, hogy ne a fogyás legyen a fő motivációd, se az hogy másoknak megfelelj. Szimplán az egészség. Nekem csak így sikerült kikerülnöm a mókuskerékből. Remélem tudtam segíteni valamit. Ha bármi kérdésed van nekem is írhatsz nyugodt szívvel, szívesen válaszolok.
2018. jan. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

El kell menni kórházba, és JÓ pszichológushoz.


A bennfekvés: addig sem hénytatod magad, közben meg a pszichológus beszélget, stb.


Amúgy gyorsan, mert a lyukas fogaid lesz a legkevesebb problémád, de kb. éhezni fogsz vagy lopni, hogy hányhass.

2018. jan. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!