Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bulemia es anorexia egyben?

Bulemia es anorexia egyben?

Figyelt kérdés

Evekkel ezelott kiprobaltam az onhanytatast mivel ezzel akartam fogyni.. aztan abbahagytam..ujra elkezdodott es aztan ujra be.

Ujra kuzkodok vele de most mar azert is mert jo erzessel tolt el h kihanyhatom. Ha megeszek valamit ugy erzem h hiztam..es ha kihanyom..megnyukszom..

Van hogy szepnek latom a testem de sokszor csak zsirt latok.. 170 magas vagyok es 59,5kg...Eddig a hanytatast azert tettem h ne hizzak..de most mar azert is teszem mert jo erzest ad h barmennyit ehetek mert tudom h utanna kihanyom


2017. dec. 16. 03:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez a testkép zavar jellegzetes megnyilvánulása, bár jelen esetben anorexiáról azért nincsen szó. Mindenesetre ajánlatos felkeresni egy fogorvost, mert a fogakat megtámadja a gyomorsav.
2017. dec. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bármennyit ehetsz? Hát persze, bár a gyomornak van egy maximum kapacitása, ami a bulímiásoknál növekedhet valamelyest. De nem volt szívderítő látvány az a bulímiás lány, aki 19 évesen a mellékhelyiségben halt meg, miután kirepedt a gyomra, annyit evett... (neten láttam képet róla). A nyelőcső felmaródása és a szétmálló fogak sem néznek ki túl jól.

Az evészavar komoly betegség, 10-ből egy ember belehal. Gondold át, mit csinálsz magaddal, és milyen érzés lesz a családodnak, ha kórházba kerülsz vagy meghalsz. Kérj segítséget, amíg nem késő.

2017. dec. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, a bulimát sokan hasonlítjék egyfajta orgazmikus élményhez.


Feszít a hasad > ellazulsz - és ez JÓ érzés, idővel sajnos endorfint szabadít fel. :(


menj el orvoshoz.

2017. dec. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ez bulimia nervosa
2017. dec. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem konnyu ilyeneket elmondani masoknak mivel maskepp fogjak fel es azt mondjak majd hogy megjatszom magam, vagy h feltunesi maniam van es h megint csak problemakat akarok...
2017. dec. 16. 17:53
 6/6 Son Rani ***** válasza:
az anorexiának vannak altípusai, az egyik a csak szigorú koplalás (restictive) és van a koplalás + binge-purge (hashajtó, hányás, edzés). Teljesen megértelek, én is már lassan 3 éve küzdök anával és miával, és senki nem tud róla..
2018. febr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!