Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek, hogy az étkezésem...

Mit tegyek, hogy az étkezésem rendben legyen?

Figyelt kérdés

Irodistaként eléggé rossz életmódot folytatok táplálkozás szintjén. Sokszor előfordul, hogy egész nap nem eszek főtt ételt. A bajt csak tetőzi az esti lustálkodással összekötött nasizás.

Ennek következtében bár nem sok, de mégis számomra zavaróan felszaladt pár kiló.

Vega vagyok, húst csak akkor eszem, amikor megkívánom.

Rengeteg gyümölcsöt, zöldséget szeretek enni, de valahogy még sem tudom összeállítani megfelelően az étrendemet, hogy az változatos és tápláló legyen.

Képtelenség betartani a napi 3-4 étkezést is.

Így hát hiába kezdtem el mozogni, mivel a táplálkozás nem volt rendben, nem is nagyon volt eredmény.


Szívesen vennék ötletek, tanácsokat, hogy ezt a problémát orvosolni tudjam. Esetleg recepteket, életmódváltási tippeket stb :)


Köszönöm!



2018. jan. 24. 10:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem vagy vega, de értem, olyan szinten mozoghatsz, mint én.


Nem kell 3-4 étkezés s igazából főtt étel sem,rengetegen prímán élnek anélkül. De nekem is hiányozna, lehet,hogy te is ezt érzed. Vagy csak nincs ötleted kiváló nem főtt ételre, sokszor ilyenkor az emberek valami rosszabb fajta szendvicset vagy bolti pogácsát fognak meg, pedig vannak jobb opciók.


Az esti nasizás valószínűleg nem jó, bár csak ettől nem hízik az ember, ahhoz kalóriatöbblet kell, de ebben tud segíteni a dolog. A mozgás is segít, de nem rengeteg mozgás mellett nagyon könnyű túlenni magunkat így is. Kombinálni kell a dolgokat. Mozgás, jó étrend, odafigyelés a mennyiségekre.


Mi a fehérjeforrásod? A zöldség és gyümölcs okés (bár rengeteg cukor jön az utóbbival nagy mennyiségben, de amíg elhasználod, OK. csak nem használod el, de lehet, hogy máson kell csökkentened. engem nem laktat a gyümölcs, nekem nagyon rossz ötlet sokat enni belőle, de van, akinek hasznos), de ezek inkább szénhidrátot adnak, az esszenciális fehérjét és zsírt is be kell vinni valamiből, a B12-t s még sok egyebet.

Miket eszel még?


Nagyon sokféle jó étrend van, érdemes személyre szabni.

2018. jan. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!