Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vegán étrendnél mire kell...

A vegán étrendnél mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy nem lehet semmilyen állati eredetű táplálékot megenni. De ezen kívül mire kell odafigyelni? B12-t azt tudom hogy tablettaként be kell venni. Meg valami más?

2018. jan. 27. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Kellően tápanyagdús étrend, kellően figyelve a fehérjére (az aminosavprofilra is, nemcsak a fehérje mennyiségére). Ez kellően változatos, nem túl kis mennyiségű ételnél annyira nem nehéz, de azért el lehet rontani, könnyebben, mint mindenevőként.


Sok mikrotápanyag van, ami egyeseknél problémás. A vas sokszor még vegáknál is, míg én vegaként egyáltalán nem foglalkoztam vele, automatikusan elég jól ettem hozzá.


A vegán étrend is sokféle lehet, az ember ízlése is ott van, így kinek ez, kinek az igényel extra fókuszt.

2018. jan. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3%

Sosem értettem,hogy,hogyha egyesek szerint ez így természetes,hogy nem fogyasztanak állati eredetű táplálékot,akkor az miért nem egyértelmű,hogy nincs szükség sem a B12,sem,pl.a vas pótlására?

Ha ez a táplálkozás természetes,egészséges,akkor hogy-hogy étrendkiegészítőkre van szükség?

2018. jan. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi 2-es🙂

utolsónak üzenem hogy pl a B12-es vitamin az állatokba is csak azért van, mert a tápba, amit esznek belekeverik.

2018. jan. 27. 19:22
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
A vast nem kell pótolni, simán be lehet vinni, csak azért említettem, mert sok ember van, akinek ez problémás. A B12 pedig régen nem kellett, de a modern mezőgazdaság eltolta a földet, ez van. Egyesek bélflórája megtermeli, de ez ritka, gondolom, itt is bejátszik a modern életmód. A mindenevők is szednek vitaminokat, mert sokuk szerint az ételben semmiképpen nincs elég. Ez nem a vegán étrend hibája.
2018. jan. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Nincs szükség semmilyen kiegészítőre optimális körülmények között.

Vas a hüvelyesekben, teljes kiőrlésű gabonákban, bogyós gyümölcsökben is van!

A b12-t meg a talajban élő mikroorganizmusok termelik, így ez a természetes vizekben (forrásvíz, kútvíz) és egyes bio zöldségekben található meg. Ezeket lenne természetes fogyasztani, nem pedig a teszkós termékeket ugyebár..

Aki pedig ezekhez nem fér hozzá, az pótolja kiegészítővel és pont. Ettől még természetes formában is hozzálehet jutni: [link]


Itt szólok, hogy az állatoknak ugyanúgy szükségük van b12-re, de a vegyszeres takarmányból, ők se fognak hozzájutni, így vagy beoltják vele őket, vagy a takarmányukat dúsítják!

2018. jan. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Megfelelő körülmények között B12 pótlásra sincs szükség, de a mai nagyvárosi ember nem azok között él.

Amerika lakosságának több, mint 30%-a B12 hiányos, pedig csak 6%-a vegán. Ez egy olyan probléma, amiről a mezőgazdaság tehet, mert jószerivel kipusztították a talajból a B12-t termelő mikroorganizmusokat. Így ha nem eszik elég dúsított terméket az ember, mindenevőként is ugyanúgy hiánybetegsége alakul ki.


Ha van saját kerted, és van 10-15 éved megtisztítani a talajt, van esélyed ismét megfelelő B12 forrásra :)

2018. jan. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ma már gyakorlatilag a falusiak is leélik úgy az életüket, hogy semmit nem ettek amik a lakóhelyükön, vagy annak közelében termett volna.. sajna már nem is kell városban élni, hogy a hiány kialakuljon :(

De erről nem az étrend tehet.


Én pl nem permetezek, és nem használok növényvédő szereket a másfél hektáros földemen, és eddig még nem szorultam táplálékkiegészítésre.

2018. jan. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kovásszal savanyított dolgok is remek b12 források, és nem csak uborkát lehet kovásszal savanyítani, káposztát is nyugodtan, de kísérletezni is lehet... én már paradicsomot, paprikát, de még bébi kukoricát is kovászoltam.
2018. jan. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!