Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Eképzelhető, hogy a kevés...

Eképzelhető, hogy a kevés alvás miatt van székrekedésem?

Figyelt kérdés

Egészségesen táplálkozom, teljes kiőrlésű terméket fogyasztok, rostban gazdagokat. Nagyon ritkán eszem zsiros, cukros ételeket, annál inkább preferálom a zöldségeket, gyümölcsöket, különböző magokat. A folyadék bevitelre is figyelmet fordítok, kb 2-3l/nap. Sajnos mozgásra nem igazán tudok időt szakítani, de iskolába és ahova csak tehetem gyalog járok.

Reggelente mindig frissen főzök kávét, ezt iszom édisítőszerrel, jó melegen, ez van hogy beindítja a székelésem, de van hogy nem.

Előfordul hogy mondjuk 3-4 napig semmi és már egyszerűen nem tudok mit kezdeni vele, pedig nagyon zavar. Hashajtókat nem igazán szeretnék szedni. Teát már próbaltam, ihatatlan íze volt, így hamar lemondtam róla. Egyszer rákérdeztem a házi orvosomnál, hogy mit tehetnék ezügyben, mire azt a választ kaptam, hogy szerinte ez normális, ettől még egészséges vagyok, figyeljek oda hogy mit eszem.

Nem orvosi válaszokat várok el, csak hátha valaki járt más hasonló cipőben és sikerült megoldást találnia a problémára.

Köszönöm előre is a válaszokat, 19/N


2018. jan. 30. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg lassabb az emésztésed az átlagosnál, ezt sporttal tudnád kicsit felgyorsítani.
2018. jan. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, mennyit alszol.


Nálam előfordul, hogy ha fél éjszaka fönt vagyok, tehát csak 3-4 órát alszom, akkor reggel - kivételesen - nincs székletem. Míg egyébként szinte minden nap van.

Tehát lehet összefüggés a kettő között.

2018. jan. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kevés alvás=lassú anyagcsere.
2018. jan. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
simán lehet.
2018. jan. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyen azért többnyire csak olyankor szokott előfordulni, amikor valami miatt felborul az egész életrend és életritmus (amihez persze társul a kevés alvás).
2018. jan. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A kevés alvás alatt 4 órákat értek...

Köszönöm a válaszokat

2018. jan. 30. 17:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor egyértelmű.
2018. jan. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem évekig volt hasonló problémám, amikor egy kedves ismerősöm azt tanácsolta, hogy reggel éhgyomorra egyek egy evőkanálnyi őrölt lenmagot 3 dl vízzel.(fontos, hogy én darálom le az egész lenmagot,mert a boltban kapható lenmagpehely nem helyettesíti) Ezt a mai napig alkalmazom, nekem segített. Természetesen emellett figyelek a megfelelő folyadékbevitelre és a rostban gazdag étkezésre.
2018. jan. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!