Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan szokhatok le a lefekvés...

Hogyan szokhatok le a lefekvés előtti étkezésről?

Figyelt kérdés

Lefekvés előtt mindig szoktam enni valami könnyebb kaját.. Kenyeret.. sajtot.. almakompótot, akármit.. az a félelmem, hogy ha nem eszek,akkor nem fogok tudni elaludni és éhezni fogok.. elvileg nem egészséges a lefekvés előtti kajálás.


Mit tegyek? :) Kösziiiii



2017. okt. 6. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy gond lenne az evés előtti evéssel, ha az adott ember úgy érzi, hogy nem az (mert tuti van, akinek rosszat tesz, ahogy a fordítottjával is ez lehet a helyzet).


De itt úgy néz ki, fejben kell valamit rendbetenni, mert az éhezéstől való félelem irreális, kivéve, ha tapasztalatból tudod, hogy neked enned kell lefekvés előtt. Ha az van, akkor természetesen egyél.

Nekem sem szabad éhesen lefeküdnöm, de ha nem vagyok éhes (ami a tipikus, eleget eszem korábban), akkor nyugodtan lefekszem, tudva, hogy pompásan jóllakva fogok felkelni (mert én ilyen fura vagyok), nem úgy, mint akin átment az úthenger és nem aludt semmit (soha többé nem fekszem le éhesen).

Ha a saját tested jelzései egy bizonyos irányba mutatnak s az nem egyértelműen káros az általános vélemény szerint, én inkább magamra hallgatnék, nem egyesekre. Annyi mindent mondanak általános szabályként, ami sokaknál nem működik.

2017. okt. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*elalvás előtti evéssel, nem evés előttivel, bocs :D
2017. okt. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nalam ez nem mukodik. Barmit tudok ures gyomorral tenni: megyek, dolgozom fizikai melót es sokkal jobban megy, mintha jollakott lennek. Egyet viszont nem tudok: aludni. Szoval hallgass a szervezetedre, mert egy ujsagcikk nem tudja, hogy te (!!) Hogyan mukodsz de magad ismered.
2017. okt. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nem körömpörkölttel kajálod magad teli, vagyis ha nem pukkadásig eszel, akkor nem lesz baj.


Egyébként rosszul alhatsz, esetleg hányhatsz is.

2017. okt. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a kompóttól vagy sajttól nem lesz bajod. Én lefekvés előtt joghurtot szoktam inni.
2017. okt. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem meg fontos, hogy egyél valamit mielőtt alszol ( nem közvetlenül), különben az lesz amit írtál, hogy éhezel,rosszul alszol, ráadásul reggel úgy kelsz ,hogy farkas éhes vagy, valljuk be egyik sem kellemes... ráadásul könnyebb kajákat eszel, azzal mi baj lehetne??
2017. okt. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"az a félelmem, hogy ha nem eszek, akkor nem fogok tudni elaludni"


Nem kell csacsiságokat bemagyarázni magadnak. ÉS még el is hinni!

Inkább igyál meg egy nagy pohár vizet lefekvés előtt, nehogy szomjas legyél, és a szomjúság miatt ne bírj elaludni!


Amúgy meg teljesen feleslegesen oltod magad. Ha véletlenül 100 esetből két alkalommal tényleg éhes lennél lefekvés után, akkor kelj fel, egyél egy kis befőttet, moss fogat és feküdj vissza. Ne előre döntsd el, hogy éhes leszel, és ne egy előre elképzelt helyzethez igazodj, hanem alkalmazkodj a valósághoz!

Ha nem vagy éhes, aludj!

Ha éhes vagy, kelj ki az ágyból és egyél.

2017. okt. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az a kelj ki az ágyból és egyél viszont hülyeség... mert utána meg várhat amíg újra eltud aludni.
2017. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!