Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Refluxom van elvileg. Szedek...

Refluxom van elvileg. Szedek rá gyógyszert. Milyen ételt ehetek?

Figyelt kérdés
Szedek reggelente gyógyszert 20mg-at, ugy 1 hete,de nincs semmi változás... Hasam nem nagyon szok fájni,csak a nyelőcsövem a gègèmnèl,de az se fájdalomnak mondanám. Jobb fele a hátamnak az alsó rèszèn fáj,lehet ettől? Milyen èteleket ehetek? Halottam,hogy nem ehetek zsíros meg savas ètelt,de azèrt pl májkrèmet,vlmi szárazabb szalámit ehetek nem? Cukrot se ehetek elvileg nagyon,de ha valamibe kevès van az nagy gond? Sima lisztből kèszült dolgot ehetek? Mennyi idő után èrezhető javulás?

2018. febr. 6. 10:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Sportolni,itthon valamit edzeni mit lehet ès mit nem?
2018. febr. 6. 10:46
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha ezek szerint már orvosi kezelés alatt állsz, akkor a kezelőorvos tud megfelelő tanácsot adni."Halottam,hogy nem ehetek...", kitől hallottad ???? a kezelőorvoson kívül másokra is hallgatsz ?
2018. febr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta,hogy nèzzek utána interneten. Igen kezelès alatt állok.
2018. febr. 6. 10:55
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Zsíros, cukros, fűszeres ételeket kerüld. Meg amik savat csinálnak. Üdítők, stb.

Majonéz, kecsap, mustár is kerülendő.

Lisztes dolgokat ehetsz mivel nem glutén vagyis lisztérzékeny vagy.

2018. febr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A sportolás nem befolyásolja az állapotodat,hacsak nem fejen állva tornázol.:)

Cukrot,lisztet el kell hagyni,meg a zsíros ételeket is ha lehet hanyagolni.

Igyál sok vizet.

Egyszerre ne egyél sokat.Idővel majd kitapasztalod,hogy mit szabad és mit nem.

2018. febr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Teljes kiörlèsű... Èdesíttő szert azt használhatok?1,5%tejet ihatok?
2018. febr. 6. 11:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság,hogy neked kell kitapasztalnod,hogy mit bír a gyomrod.

Én is refluxos vagyok,én teljesen kizártam a lisztet(glutént),cukrot,amennyire csak lehet és 1000-szer jobb azóta a helyzet.

Én a tejtermékektől is puffadok.Ha te nem,akkor próbálkozz velük,aztán majd kiderül.

2018. febr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem 3-4 hónap kellett, hogy a gyógyszert teljesen elmulassza a tüneteimet. Ami nekem rosszul hatott, az a csokoládé, tortafélék, lekvárok, csípős és savas ételek, paradicsom, kávé, túl zsíros és fűszeres ételek, citrom volt. Cigi sem ajánlott ilyenkor.

Cukrot módjával ettem, zsömlét jó ideig csak megpirítva bírtam, sok levest ettem, és főzelékeket, szendvicsekhez retket, sajtos melegszendvicset sokszor ettem salátával, ez jólesett és nem ártott.

Sok vizet kell inni, csapvíz, szénsavmentes ásványvíz. Teából kapható Rooibos tea, ami nem csinál savat. kávét Inka kávét iszom, ez gabonakávé és jól helyettesít, mézből Repce méz ami reflux esetén jó, ezt ihatod teákba.

2018. febr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Èn nem èrzem,hogy puffadnèk,csak a gègèmnèl van fura èrzès meg a hátam jobb oldalán borda körül.
2018. febr. 6. 20:09
 10/11 anonim ***** válasza:

A savtúltengés okozhat bordaközi fájdalmat.

Akkor neked szerencséd van,hogy nem puffadsz.

2018. febr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!