Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Honnan tudjam, hogy mennyi...

Honnan tudjam, hogy mennyi kalóriát ehetek anélkül hogy híznék?

Figyelt kérdés

178 centi vagyok, 54 kiló. Augusztusban még 60 voltam, de elhagytam az édességeket és a fehérkenyeret, így pár hónap alatt lement 6 kiló. Azért furcsállom ezt, mert napi 2000-2500 kalória között eszem, viszont igyekszem egészséges dolgokat enni. Pl. ma ezeket ettem:

reggeli: 1 banánból és 2 tojásból "palacsinta"

ebéd: egy tányér knorr rókagombakrémleves,főtt rizs (fogalmam sincs mennyi) és kb. 150 gramm tejszínes csirkemell

uzsonna1: egy darab mandarin

uzsonna2: 80 gramm zabpehely vízben megfőzve, és beleraktam két összepépesített banánt és két teáskanál cukrozatlan kakaóport

vacsora:3 szelet teljes kiőrlésű magos kenyér, rajta elosztottam egy felvert tojást reszelt sajttal összekeverve, és ezt megsütöttem

vacsora utáni nasi: 100 gramm aszalt szilva

Azért nem szeretnék hízni, mert bár 60 kilósan is vékony voltam, de látszott rajtam hogy milyen egészségtelenül étkezem, és a mostani alakom nagyon tetszik, de elméletileg súlytartáshoz 1931 kalóriát ehetek, hízáshoz meg 2481-et, de én ennyivel is fogytam, pedig nem sokat mozgok. Heti 1-2 alkalommal kardiózok 30 percet és minimum 3 alkalommal sétálok 30-40 percet.

Sok helyen azt olvastam, hogy az számít hogy mennyi kalóriát eszem, az mindegy hogy miből, de szerintem ez nincs így, mert 60 kilósan is kb. ennyi kalóriát ettem, csak teljesen más dolgokat.

Szerintetek ha továbbra is ennyit eszem akkor lehet valami bajom? Mert elméletileg alacsony a súlyom, pedig nem eszem keveset, és egy-két hetente még pizzát is eszem, illetve néha a 3000 kalóriát is elérem. Zöldséget is szoktam amúgy enni, csak ma pont nem ettem.

19/L


2017. dec. 9. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:
2017. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Sok helyen azt olvastam, hogy az számít hogy mennyi kalóriát eszem, az mindegy hogy miből, de szerintem ez nincs így..." Szerintem sem mindegy, miből. Nálam a makrók döntik el, hogy hízok vagy fogyok. Minél kevesebb a szénhidrát (ezzel arányosan több a zsiradék), annál jobban fogyok és fordítva is igaz, sok ch-val elindul a súlyom felfelé, még akkor is, ha kalóriában (és zsírból) kevesebbet ettem. A kalóriák helyett nekem jobban beválik, ha a makrókat figyelem (grammban), mellette igyekszem minden vitamint, ásványi anyagot, nyomelemet bevinni, ami szükséges.

A testsúlyod nekem túl alacsonynak tűnik, 17-es BMI-vel. 60 kilóval jobb volt (bár még az is elég vékony). De amiket eszel, szerintem rendben van, persze zöldségekkel együtt. Kivéve a Knorr levest, na abban semmi hasznos tápanyag sincs.

2017. dec. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!