Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Baj, ha nagyon kevés rostot...

Baj, ha nagyon kevés rostot eszek? Az emésztésem nem bírja.

Figyelt kérdés
Nem bírja a gyomrom a rostot.Ha eszek valami nagyobb adag zöldséget(pl.párolt kelbimbó)másnapra felpuffadok,hasmenésem lesz.Ha pl.sárgaborsó van ebédre,biztos hogy 1-2x hasmenésem lesz utána.Volt egy időszak,amikor megettem napi 100g zabpelyhet,ettől volt,hogy napi 4x is székeltem.

2018. febr. 8. 01:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Sok rost emésztéséhez bizonyos baktérium kultúrák kellenek a bélbe, azzal, hogy te nemigen eszel ilyet, kipusztultak a beledből... ha elkezded enni és nyomsz mellé probiotikum kúrát, akkor megoldódik...

Egyébként pedig igen baj.

2018. febr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az elsőhöz, majdnem semmi rostról visszaállni eleinte problémás, mivel a bélflórádnak vissza kell épülnie. De ez elmúlik.


De könnyen lehet, hogy később sem lesz mindegy, milyen rostot eszel. A sárgaborsó, kelbimbó sokakat puffaszt. Próbálkozz más zöldségekkel s eleinte kisebb mennyiségekkel.


Van rostmentes és állítólag s a tapasztalatok szerint egészséges étrend (a kevés rost baj, a nulla nem feltétlenül), de azt senkinek sem ajánlom, mert nagyon megszorító. Kizárólag a növények teljes kizárásával (kivéve fűszerek) ismerek ilyet. Szerintem ezt te sem akarod.

2018. febr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbálkozz nyers gyümölcsökkel, hátha azt bírod!
2018. febr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De a rost nem azért kell,hogy rendesen tudjunk székelni?Én rost nélkül is túl sokat székelek
2018. febr. 9. 20:40
 5/7 anonim ***** válasza:

A sok széklet inkább a nagy mennyiségű étel következménye, ami teljesen logikus.


A rostnak nem az ürítés segítése az egyetlen szerepe.

2018. febr. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem eszek olyan sokat.Napi 2500-3000kcal.Sportolok,szükségem is van rá
2018. febr. 10. 00:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Az nekem már nagy mennyiségű étel, pedig én nagyon töményen, zsírosan eszem (bár 3000 kcalnál azért van szénhidrát is rendesen). Olyan napon esélyes a napi 4 alkalom.

1300 kcal mellett nem. Nagyon látható az összefüggés az ételmennyiség és az ürítések száma között, ami logikus is.

2018. febr. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!