Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Júliusban megyünk nyaralni,...

Júliusban megyünk nyaralni, és szép alakot szeretnék. Milyen étrendet ajánlotok?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, 157 cm és 47 kg. Rendszeresen sportolok, de az étrendem nem túl jó. Sok egészségtelen ételt és édességet fogyasztok. Milyen ételeket ajánlotok?

2018. febr. 11. 00:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj nem lehet szamok alapjan az alakoddal, de te tudod. A kerdesedre a valasz ott is van a kerdesben (?): NE egyel sok egeszsegtelen etelt es edesseget. Nezz neten recepteket egeszseges kajakrol, csinald meg oket, egyik csak megtetszik.:) Legyen motivaciod, gondolj arra, hogy nyarra jo alakot szeretnel (BAR MEGISMETLEM: szamok alapjan nem tunik ugy, mintha felesleged lenne!!!!). A nasizasokat este felejtsd el, elalvas elott 4 oraval ne nagyon terheld a gyomrod.

Semmikepp se eheztesd magad, minden nap minimum 1200 kaloriabol alljon az etkezesed. Napi 2 liter vizt fogyassz el, es tartsd meg a rendszeres sportolast.

2018. febr. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
69%

Sztem olyan étrendet válassz, ami jól esik. Nem tudom, hogyan oszlik el az a 47 kiló a 157 centin, de sztem semmi baj nincs vele.

Ha utazni, pihenni mész, ne azért tedd, hogy mások szemében megfelelj, hanem, hogy pihenj és élvezd a lazítást és semmit tevést. Főleg 14 évesen. Azt, hogy ki mit gondol rólad, majd a strandon, engedd el :-)

2018. febr. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek 😊❤
2018. febr. 11. 17:17
 4/5 AlphaNice válasza:

Szia!


Ahogyan az előttem szóló is elmondta, a számokból valóban nem tűnik rossznak az alakod, de nem mindegy, hogy valaki 47kg és izmos, vagy 47kg és nincs izom, csak némi zsír. Mindenképpen a tükör mondja meg a helyes utat, nem a mérleg, viszont mivel nem látjuk, így látatlanban elmondok pár dolgot, ami segíthet a célodban. Először is ne fogadd meg amit a második kommentelő írt. Ne egyél azt, ami jólesik! Ez nagyon jó lenne akkor, ha nem akarnál jól kinézni, de mivel ahogy te is megfogalmaztad, célod hogy nyárra jó alakod legyen, tehát felejtsd el a nassolást. Egyébként, az a része, hogy ne adj mások véleményére, abban valóban teljesen egyetértek, viszont most fontosabb az, hogy elégedett legyél önmagaddal. Hagyd ki a cukrot és a fehér lisztből készült pékárukat, sajnos a barnákat is nagyon meg kell nézni, mert 90%-uk csak barnára színezett. Az, hogy rendszeresen sportolsz, nem tudom mit takar pontosan, de ami neked kell most, az a súlyzós edzés, konditermi edzés, vagy ha nem szeretnél edzőterembe járni, akkor szimplán otthon végzett erősítő gyakorlatok saját testsúllyal (pl. guggolás minden mennyiségben). A kocogást szintén felejtsd el, mert semmit nem használ, ellenben a HIIT (magas intenzitású intervallum edzés) nagyon jó, ami annyit tesz gyakorlatban, hogy például kimész sprintelni, 1 perc sprint, 1 perc séta, és ezt váltogatod. Nagyon elfáraszt, és a hirtelen a szervezetet nagyon megterhelő sprint igen hamar beindítja a zsírégetést, ráadásul az izmaid is fejlődnek rendesen.

Magas fehérjetartalmú étkezés ajánlott, hús, hal, tojás, hüvelyesek, olajos magvak (pl.dió, mogyoró), és alacsony szénhidrát. Ennyi tulajdonképpen nagyvonalakban a megoldás.


Remélem tudtam segíteni, és eléred a célodat mihamarabb!

2018. febr. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon sokat segítettél
2018. febr. 13. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!