Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen étrendet illetve...

Milyen étrendet illetve edzést ajánlotok ahhoz hogy vékony lehessen valaki?

Figyelt kérdés

Régen vékony voltam és szeretnék újra az lenni. Nem érzem túl magabiztosnak magam a bőrömbe.

165 centi vagyok és 55 kg


2018. febr. 12. 23:24
 1/1 anonim ***** válasza:
51%

A helyedben inkább tömegelnék, persze nem látlak s lehet, hogy te vékony, kicsit sem izmos akarsz lenni.


Sokféle jó étrend van erre a célra, az ember általában követi azt, ami neki jó, csak kevesebbet eszik, ha kell (bár az étrend és a tartható kalóriadeficit összefügghet).


Bármilyen edzés segíthet valamit. Mivel fogyáskor kicsit veszélyben vannak az izmok, a megfelelő fehérjebevitel és a nem túl nagy kalóriadeficit mellett érdemes lehet teljes testre edzeni. Ha valakinek komolyabb izomzata van, ez elengedhetetlen, kevés izommal kevésbé is bomlik le a maradék s hamarabb vissza is épül később (azért én szeretem megtartani azt a keveset is, ami van).


Az erősítő edzés az anyagcsere szempontjából is jó lehet, felpörög, mivel megedződtek a nagy izomcsoportok is...


A kardió általában elég sok kalóriát éget időegységenként.


Az aerob pedig sokszor elég könnyű ahhoz, hogy sok mehessen belőle, legalábbis én nagyon szeretek mászkálni. Messze sétával égetem el a legtöbb kalóriát, ha mozgásról van szó, bár ez inkább csak azt mutatja, mennyire nem bírom a kardiót (vagy hogy mennyire ráérek, de mindig ráértem sétálni, mert kellett az a napi 1-2 óra friss levegő és könnyed mozgás).

2018. febr. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!