Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális az a napi folyadékmen...

Normális az a napi folyadékmennyiség, amennyit megiszok?

Figyelt kérdés

20 éves férfi vagyok, magasságom kb. 195 cm, jelenleg 112 kg, de ez általában ingadozik. A testsúlyom naponta változik, attól függően, mennyi mozgok, 110-112 kg között vagyok már egy ideje. A kérdésem pedig, hogy normálisnak számít-e, ha naponta 5-6 litert simán megiszok? Többnyire szénsavmentes ásványvizet iszok, naponta lecsúszik egy 1,5l palackos, cukormentes tea is. Néha Nestea, vagy Ice Gold, vagy Fuse Tea, attól függően, mit kívánok meg. Naponta kávézok, általában 1 csészével iszok meg, 1-2 bögre teát is szoktam inni naponta, többnyire fekete teát, de időnként gyümölcs teát. Üdítőt szoktam inni időnként, de nem vészes mennyiségben. Ha iszok colát, akkor általában egy dobozzal csak (0,33l), néha cukros Nestea teát is iszok, de csak 1-2 pohárnyival, többet nem nagyon. Ha levest is eszek aznap, akkor a napi folyadékbevitelem akár a 6+ litert is meghaladja.


WC-re elég sűrűn kijárok, a vizeletem többnyire átlátszó színű, és szinte minden alkalommal nagy mennyiségűt vizelek, viszonylag ritkán szokott sárga lenni a vizeletem.


Az egyik műszakvezetőm szerint hasnyálmiriggyel lehet valami, és állítása szerint egy férfinak kb. 3 óránként szabadna WC-re járkálnia, én meg van, hogy fél óránként kirohangálok műszak alatt. :D Napra pontosan nem tudom, mióta fogyasztok ennyit, de jó néhány hónapja ennyit iszok meg mindig. Alkoholt szinte minden nap fogyasztok , nagy átlagban valami rövidet iszok meg (Unicum, vagy Jagermeister, vagy pálinka, vagy cognac, vagy akár 1 pohár bor, ha egyik sem, akkor whiskeyt szoktam inni, 5-10 cl között), de nem szoktam keverni semmit. Csakis egy fajta italból fogyasztok naponta, úgy gondolom, nem sokat. Attól függetlenül mit iszok, maximum néhány centnyit szoktam, tehát az ki van zárva, hogy fél üveg piát legurítok csak úgy egyszerre. Azon kívül sört iszok egy ideje, szinte minden nap. Sok fajta közül válogatok, de napi 1 sört iszok meg nagy átlagban, fajtától, márkától függően 0,33l-0,5l között van a napi mennyiség. Ma nem ittam sört, mert valahogy nem kívántam meg különösebben, úgyhogy marad egy pohár Unicum.



2018. febr. 12. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Az nem normális, hogy 20 évesen alkoholista vagy. Mert ha minden nap iszol és egyet se bírsz elképzelni anélkül, hogy innál, akkor az vagy, kifogás és "csak ennyi", "nem sok ez" mende-mondákkal kezdődik a történet.

Ez pedig okozhat olyan szervi elváltozásokat, amik miatt a szervezeted több vizet igényel - sör pl hajtja a vesét -, és úgy egyébként az alkohol minden formája elvonja a vizet a szervezetedből.

2018. febr. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hiszed vagy sem, de az alkoholra gondoltam én is. Tavaly óta fogyasztottam/fogyasztom rendszeresen, és kb. azóta nőtt meg a folyadék igényem. Még annyival kiegészíteném, hogy találtam egy blog.clearwater.hu nevű oldalt, ahol kiszámoltam, hogy testsúlyomból adódóan minimum 4,9 litert kell meginnom naponta. Ha azt nézzük, hogy 5 liternél kevesebbet nem iszok, akkor normálisnak mondható ez a mennyiség, főleg, hogy a fizikai munka és az izzadás is rányomja a bélyegét.


Alkohollal kapcsolatban gondolkodtam napközben, hogy ritkábban fogom fogyasztani, de azok alapján amiket írtál, ez hamar be fog következni. Köszönöm a választ.

2018. febr. 13. 00:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Ebben a 3 órás dologban nem hiszek. Vannak emberek, akik egyszerűen gyakrabban járnak, ha sok folyadékot isznak, ez egyedi. Azért a fél óra erős, mit mondjak, de nem tudom megítélni, mivel én szokatlanul sokáig bírom (már ha kell. itthon simán elmegyek 2 óránként, teljesítménytúrán ha 8-10 órán át nincs wc, nem gond).


A vízmennyiséged számomra nem tűnik soknak. Én alacsony s nem nagyon nehéz nőként simán fölémegyek 4 liternek bizonyos időszakaimban, még meleg vagy sport se kell hozzá. Egyszerűen kell ennyi. Na ez az olykori igény, mert amúgy szeretek teázni, kávézni, levesezni s ezekkel elég rendesen jön a folyadék. Nem szoktam kilószámra gyümölcsöt enni, de ha véletlenül mégis, mert dinnyeszezon van, csak a dinnye 3 kiló s azért nem ez az összes ivásom... Ennek fényében a te mennyiséged rendben levőnek tűnik, persze az egyedi esetedet nem ismerem, lehet gond is, de csak a mennyiség alapján még nincs.

2018. febr. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ. :) Megnyugodtam. Egészen addig nem kattogott az agyam ezen a dolgon, ameddig a vezetőm meg nem jegyezte ezt a dolgot. Szeretem mikor akarva/akaratlanul beijesztenek az emberek butaságokkal...


Néha előfordul, hogy fél óránként is kimegyek akár, mikor egyszerre iszok sokat, de nagy átlagban óránként megyek ki, vagy akár 1,5 óránként.

2018. febr. 13. 10:45
 5/6 AlphaNice válasza:

Szia!


Teljesen normális mennyiséget iszol. 5-6 litert ha iszol az nagyon jó. Hozzávetőlegesen 450ml/10kg az arány. Egészséges és sok betegséget meg tudsz vele előzni. Mindenkinek ilyen arányban kellene vizet fogyasztani. A műszakvezetőd nem tudom melyik egészségügyi karon diplomázott, de amellett hogy a hasnyálmirigynek semmi köze a problémához, azt se tudom hogy lőtte be hogy 3 óránként normális vizelni. Mindenkinek máshogy működnek a kiválasztási folyamatok. Ettől függetlenül a 30 perc valóban elég gyakori. Emeld a sóbevitelt, igyál 1-2 pohár sós vizet minden nap, és kevesebbszer kell majd wc-re járni, és még a közhiedelemmel ellentétben javulni fog az egészséged is. Próbáld ki.


Remélem segítettem!

2018. febr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia AlphaNice! Nagyon köszi a hasznos választ. :) Igaz, hogy 1 hónap eltellett azóta majdnem, de most láttam, hogy nekem ez a téma még benn maradt a könyvjelzőim között. A só bevitelre oda fogok figyelni, az alkoholról pedig annyit, hogy már nem fogyasztom napi rendszerességgel. Sört igazából nem is kívánom egy ideje, jó néhány hete nem ittam, töményet meg már csak hetente 1 alkalommal. Testsúlyon dolgozom, bár a nagy mínuszokban, meg a takony időben viszonylag keveset tudtam kint lenni. :( Na de majd, ha megjön a jó idő... :)
2018. márc. 8. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!