Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Másfél órája megettem 2 hete...

Másfél órája megettem 2 hete lejárt túrót, mi bajom lesz?

Figyelt kérdés
Van a hűtőben friss, nem tudtam, hogy régi is van és összekevertem, megettem. Nem volt sem penészes, sem büdős, rossz ízű sem. Vettem be gyorsan egy kanál szódabikarbónát. Lesz valami bajom?
2018. febr. 17. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Max hasmenés. Attól,hogy lejárt a szavatossága,még nem biztos,hogy romlott volt.
2018. febr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Így pontos, ahogy felettem írták. A szavatossági idő lejárta nem jelenti a termék azonnali megromlását. A szavatossági idő azt jelenti, hogy a gyártó/forgalmazó meddig szavatolja a termék minőségét.


Megnyugtatásképpen: én gyakran eszem lejárt szavatossagú tejtermékeket, mert sajnálnám kidobni. (Ilyen esetekben a lélektani határ nálam kb. 1 hónap, ha szaga-színe-állaga alapján okésnak tűnik.)

Másik példa 2 hete történt: nagypapám megevett egy túrót, aminek a szav.ideje meg jó volt, de annyira büdös volt, hogy én és anyukám messziről éreztük a szagát. (A nagypapám fiatal kora óta nem érez szagokat valami orral kapcsolatos elváltozás miatt, így ő nem érezte.) Könyörögtünk neki, hogy ne egye meg, de nagyon túrós tésztát akart enni, ezért nem akarta elhinni nekünk, és mindet megette. Én picit aggódtam, mert azért mégiscsak idős, nem lenne jó, ha egy hányás-hasmenés legyengítené. Másnap amikor megkérdeztem, hogy nem lett-e belőle gondja, csak nevetett, és mondta, hogy 'tudtam, hogy csak át akartatok verni, hogy romlott'. :)

2018. febr. 18. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazatok lett, nem lett tőle semmi bajom :)
2018. febr. 18. 17:29
 4/6 anonim ***** válasza:
A túró eleve erjesztett (savanyított) tejtermék, elvileg nem romlik meg olyan gyorsan. Ami fontos: ha máskor ilyet csinálsz, ne egyél szódabikarbónát, mert rontod a gyomorsavad pH-ját, ami kedvez az esetleges kórokozók bejutásának, elszaporodásának. Szódabikarbónát akkor szokás bevenni, ha feljön a sava valakinek. Nem egy emésztésjavító csodaszer, sőt.
2018. febr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem ettől volt ételmérgezésem, brutális hidegráz!ssal kezdődött, majd 1 napon át mindent kihánytam, hozzá olyan testi gyengeség, hogy a karom nem tudtam felemelni... infúziót kaptam
2018. febr. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Úr isten!!:( Pont ettől féltem.. Lehet nem is volt akkor romlott különösképp, csak dátum szerint volt lejárva. Hú, mekkora szerencsém van, hogy nem lett semmi bajom!
2018. febr. 21. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!