Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egyek attól függetlenül, hogy...

Egyek attól függetlenül, hogy nem vagyok éhes és hányingerem van?

Figyelt kérdés
Három napja valamilyen megfázásos vírus miatt semmilyen étvágyam nincsen, sőt egyenesen hányingerem van. Az első nap ettem gyümölcssalátát meg egy kevés paprikás krumplit, második nap 3-4 darab puffasztott búzaszeletet, ma pedig pár falatot egy kókuszos süteményből. Egyáltalán nem érzem magam éhesnek, de biztosan nem tenne jót, ha egyáltalán nem is ennék. Egyek, aztán hátha visszatér az étvágyam a betegség múlásával?

2018. febr. 23. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs étvágyad, nem kell enni. Nem fogsz 2 nap alatt éhenhalni.
2018. febr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy éhes, akkor a szervezeted azt mondja, hogy nem kér enni. Hallgass rá. Mégis mire számítasz, mért ne tenne jót? Nyugi, nem maradsz úgy. Egy kis gyümölcsöt azért ehetsz, abban van sok hasznos anyag, meg ad némi energiát is anélkül, hogy megterhelne.
2018. febr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ennék, a szervezetem szokta tudni, hogy mi a jó neki. Van olyan betegség, ahol a böjt a jó, a test másra koncentrál, tartalékai pedig vannak bőven.

Ha valamit ennék, az bizonyára fehérje lenne (mert abból igazi tartalék nincs, muszáj izmot bontani, persze az sem vész nem hosszú betegségnél), illetve amit aktuálisan kívánok. De pár napnál nem erőltetném az evést.

2018. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne egyél, igyál sok folyadékot és inkább leveseket egyél.
2018. febr. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenki a környezetemből erőltette, hogy egyek már, de inkább nem fogok akkor.
2018. febr. 24. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!