Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Táplálék intolerancia vizsgálat?

Táplálék intolerancia vizsgálat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A férjem volt magánúton táplálék intolerancia vizsgálaton. Pozitív lett tej, tojás, kukorica és a mogyoró. Tej esetében ilyenkor se tejfeherje, se tejcukor? Mármibt amit nem fogyaszthat. Ezek után kell még valami más kivizsgálas?
2018. febr. 28. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nézzétek meg a papírt, mi van ráírva.
2018. febr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Semmi. Tej: pozitív. ( meg a többi amit felsoroltam)
2018. febr. 28. 16:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azzal a lelettel, amit kapott a férjed, a háziorvos beutalja gasztroenterológushoz. Innentől mát TB re megy a kezelés.

Bizony tej esetén se tej, se laktóz. Az ember nem is hinné, milyen nehéz olyan ételeket találni, amik nem tartalmaznak tejet. Saját tapasztalat, hogy az elején nagyon szigorúan kell venni, amíg ki nem ürül a szervezetből az összes tiltott dolog. Később aztán már lehet lazítani, picikét.

2018. febr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tisztázni kell, hogy tejcukor vagy tejfehérje allergia elsősorban. De majd gasztroenterológus kiokosít.
2018. febr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A sokélelmiszeres tesztek általában teljes tejet, teljes tojást és bizonyos élelmiszerekből élelmiszercsoportokat mérnek - pl. "halak" = 3-4 féle halfaj.

(Tojásból is lehet a fehérjére és sárgájára is külön.) Otthon is ki lehet kísérletezni ezt a dolgot úgy, hogy elhagyja 3 hónapig, aztán megpróbálja visszavezetni és figyeli a szervezet reakcióit. Pl. a tejre és tojásra én is intoleráns vagyok. Az otthoni kísérleteimből azonban az derült ki, hogy a laktózmentes étkezés nem jobb, ergo a tejet kell elfelejtenem.

Sajnos az állami egészségügy még nagyon gyerekcipőben jár táplálékintolerancia terén. A gyerekgyógyászat már előrébb tart és a magánorvoslás is, de nem számottevő, nálunk nem kerülnek át a tudományos eredmények olyan gyorsan az orvoslási gyakorlatba, mint nyugaton. Úgyhogy nem nagyon tudnak többet mondani ott sem, viszont nemzetközi szakirodalma már van a dolognak, csak ott meg azzal találkozol, hogy amilyen vizsgálataik vannak, arról nálunk még csak nem is hallottak. Legalábbis én így jártam, amikor külföldi kutatóintézetek, egyetemek tanulmányaira hivatkoztam a dokiknál. :D Úgyhogy a legjobb, ha tényleg elhagyja a dolgokat, még ha nehéznek is tűnik. Amúgy szerintem a tojás nehezebb. Én sokat főzök, így meglepő számomra, hogy általam tojásmentesnek ismert receptek, élelmiszerek más helyeken egészen váratlanul tojást tartalmaznak. Szerencsére a tojás és a tej is jelölésköteles allergének, EU-s jogszabály kötelezi a vendéglátókat a pontos allergén-nyilvántartásra, amit ha elégszer elkérünk, akkor talán idővel mindenkinél alapértelmezett lesz. ;)

2018. febr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!