Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha mikrohullámú sütőben...

Ha mikrohullámú sütőben melegítünk valamit (legyen az étel vagy ital) valóban elvesztheti minden tápértékét és károssá válik a szervezetre?

Figyelt kérdés
Pl.: ha egy pohár gyógynövényes teához szeretnék vizet forralni benne, lehet, hogy már nem is lesz olyan hatásos, mintha gáztűzhelyen melegítenék?
2010. jún. 8. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Ez hülyeség. Ilyet kétféle ember állíthat:


1. Túl hülye ahhoz, hogy felfogja a mikrohullámú sütő működését, de szeretne okoskodni egy kicsit.


2. Eladásra kínál valamit, ami megoldja ezt a gondod.

2010. jún. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Jól mondja az előző. A mikró nem részecskegyorsító és nem atomreaktor, hogy mindenféle átalakulás menjen benne végbe... De az igaz, hogy ami hőlabilis (pl. sok vitamin) az lebomlik benne (de azok akkor is lebomlanának, ha sütőben melegítenéd az ételt).
2010. jún. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudom, hogy mennyire igaz, de én elhiszem. Azt hallottam, hogy mivel MIKROHULLÁMÚ sütő, ezért mikrohullámokat bocsát ki és ez bizony káros. Nem a tűz erejével melegít ami szerintem régen rossz..
2010. jún. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Az is régen rossz, ha valaki annyira nem tudja a fizikát, mint az előző. Házi feladat: mi a mikrohullám?
2010. jún. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
nem tudom, de nem hangzik jól. :)
2010. jún. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%

Sok országban be van tiltva a mikro reklámozása. vajon miért?

Ne mondja senki se ,hogy egészséges!na persze aki érdekelt,az hülye lesz az ellenkezőjét állítani,de ha tudnák az emberek, mit okoz/hat,senki se venne mikrot.

2010. jún. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor is vennék, mert manapság már mind rákot okoz, akkor nem mindegy, hogy eggyel kevesebb vagy több?
2010. jún. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 VKarcsi válasza:

Én nagyon ritkán használok mikrosütőt, mert más lesz az íze meg az állaga is sok kajának tőle, mintha mondjuk gázon vagy sütőben melegítenéd (persze nem melegszik meg 2 perc alatt). Nem szeretem és könnyen lehet, hogy nem egészséges a használata. Én, ha lehet akkor tűzön melegítek mindent. De mivel manapság már mindenki rohan és soha semmire sincs ideje, ezért minden azonnal de legalábbis gyorsan kell.

Vízforralásra inkább vízforralót használjál szerintem.

2012. máj. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Takács Jánosné ***** válasza:
A mikrohullámot a hadsereg fejlesztette ki hadicélból./de nem vált be ezért be vetették a háztartásokba./ a mikrohullám károsítsa az ételek ben a fehérjéket egy szerűen szét bombázzák. A vizet tönkre teszik olvazsd el Masaru Emoto A víz rejtett bölcsesége c.könyvet
2012. szept. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!