Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik hogy a tüdőmbe étel/it...

Aniangyal kérdése:

Létezik hogy a tüdőmbe étel/ital kerüljön?

Figyelt kérdés
Körülbelül 2 hete van egy óriási problémám.Egyre sűrűbben nyelek olyan szinten félre, hogy van hogy úgy érzem nem tudtam az ételt vagy italt visszaköhögni. Gyerekkoromban a gyógyszereket nem tudtam lenyelni, és olyan 16 éves koromtól ez elmúlt. Most valamiért visszajött, és pánikba esek a félrenyelést követően. Most egy órája nyeltem félre, de idáig ez volt a legdurvább. mitől lehet ez, mit tegyek?
2011. febr. 7. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha tüdőbe kerülne, meghalnál.
2011. febr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olvastam róla hogy elzárna egy hörgőt, és tüdőgyulladás alakul ki vagy tályog, igaz ez? És a félrenyeléseim mitől vannak, hiszen lassan szépen megrágva eszem az ételt.
2011. febr. 7. 21:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha félrenyelsz és nem tudod felköhögni, akkor pár percen belül meghalsz oxigénhiányban.

A félrenyelés lehet pszichológiai eredetű, vagy a garatreflexed nem működik rendesen. Szerintem tegyél egy kört pszichológusnál és fül-orr-gégésznél is, lehet, hogy mindkettőre szükség lesz.

2011. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jól olvastad. Ha a gégén túljut az idegentest onnan bejut a főhörgőbe - akkor folyamatos köhécselés a tünet, de már nincs fulladásérzés. Onnan lejuthat a tüdődbe és akkor jön a tüdőgyulladás és a tályog.

Ha a gégében akad el az tényleg fulladáshoz vezet - de onnan tovább tud sodródni lefelé.

2011. febr. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, lehet, hogy akkor rosszul tudom, de egyszer volt valami műsor, ahol egy kisgyerekből próbálták kiszedni a félrenyelt mogyoródarabkákat, és mintha ott azt mondták volna, hogy nagy szerencséje van, mert ha lejutott volna a tüdőbe, akkor azonnali fulladást okoz.

De már rég volt, elképzelhető, hogy rosszul emlékszem.

2011. febr. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megfogadom a tanácsokat.
2011. febr. 8. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!