Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Négy hónapos terhes vagyok....

Négy hónapos terhes vagyok. Kevés ez egy napra? (ezt ettem ma)

Figyelt kérdés

www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=887kaloria_04.03.jpg


Egyetem alatt táplálkozási zavarokkal küzködtem. Két kocka csokit és egy fél bögréslevest ettem egy nap. Sok időbe telt, amíg sikerült normálizálni a helyzetet, de aztán évekig jól voltam. Most, hogy kisbabát várok, sajnos megint ugyanazok a gondolatok kínoznak, főleg, hogy elkezdett változni a testem. És hiába tudom, hogy ez normális, rettentően hatalmasnak és undorítónak látom magam sajnos. Próbálok odafigyelni, hogy egyek, de minél jobban kezdek gömbölyödni, annál nehezebben megy és annál erősebbek a negatív gondolatok. Ma pl. ezt ettem.

28 éves vagyok, 175 cm magas és 67 kg voltam a teherbeeséskor. Most vagyok 70.


2018. márc. 4. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha te is tudod, hogy normális, miért csinálod ezt? Ezzel ártasz a babának is és magadnak is. Rettenetesek ezek a kalóriaszámláló programok, főleg terhesen...
2018. márc. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pszichológus, még mielőtt ártasz a babának!!!
2018. márc. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Közel sem biztos, hogy ennyit ettél, mivel a spagettinél használsz egy ki tudja, milyen értéket, nem te mérted le grammra.

Persze ne számolj, főleg most nem.

Ha a bevitt kalória köszönő viszonyban van a számolttal, az persze egyértelműen kevés. Nagyon veszélyes, amit csinálsz, fordulj pszichológushoz vagy oldd meg máshogy, de nagy bajok történhetnek így.

2018. márc. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen fordulj orvoshoz, mert ezzel VESZÉLYEZTETED A BABÁDAT!!!!


Nem csak az étel mennyisége hanem a minősége miatt is! A sok gyümölcs pozitív, de azon kívül minden szemét! Semmi fehérjét, ásványi anyagot nem vittél be szinte, holott kifejezetten ügyelni kéne a fehérje, B12, vas, kálcium, bevitelére!


1500 kcal egy 15éves fogyókúrázó lánynak megfelelő, egy 70 kilós várandós nőnek legalább 2300 kalóriát kellene ennie. Nálad 1900 kcal elég a súlytartáshoz, és terhesen 3-400 kcal-al többre van szükséged a baba miatt!

2018. márc. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, mintha hiányozna a vacsora...

Persze, egyértelműen kevés. Egyél annyit, amennyi jólesik. Több jó minőségű fehérje kellene, és ne egyél túl sok cukrot, finomított szénhidrátot.

2018. márc. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Anorexiás vagy, miért nem mentél el pszichiáterhez, MIELŐTT gyereket vállaltál?


Én bulimiás vagyok, de addig nem szülök, míg meg nem gyógyulok teljesen.

2018. márc. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha miattad betegen születik a kisbabád, mit fogsz csinálni????
2018. márc. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!