Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Imádok enni, de gyomorsav...

Imádok enni, de gyomorsav kínoz! Mit kéne mégis tennem?

Figyelt kérdés
Voltam gyomortükrözésen, voltam hasi uh-n, kaptam esomeprazol sandoz 40mg tablettát. Egy darabig valamit hatott, aztán most már akármit eszek rosszul vagyok, és mindig este. Nem ég a gyomrom, erős hányinger kínoz és sokszor hányok is. Nagyon nem tudom már, hogy mit kéne tennem. A doki szerint ennek a gyógyszernek megkéne szüntetnie a panaszaimat, 2hónapig kell szednem, lassan lejár a 2hónap de semmi változás. Diétás ételeket eszek, stb. Nincs rá megoldás?
2018. márc. 11. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem is ez volt

elmentema dokihoz

elküldött laborba, hasi ultrahangra

kikérdezett az életvitelemről


És kiderült 1-2 dolog ami okozhat gyomor panaszokat.

na szóval:

túlsúllyos vagyok, és nem vetettem meg a piát sem+ stresszes életet élek, az ultrahang meg epehólyag polippot is megállapított meg enyhe zsírmájat, ami vagy a piától vagy a túlsúlytól van.

nekem is szinte minden napi émelygésem hányingerem volt mikor dokihoz mentem, nekem is írt esomeprazolt de az önmagában nem segített.


valószínű hogy a hányingert a máj leterhetsége okozta nálam, mióta nem piálok azóta szinte teljesen megszüntek a panaszaim+ eleinte szedtem a streszre is gyógyszert, mert az is rásegített a panaszokra.


vagyis érdemes emésztőszervileg kivizsgáltatnod magad fullosan, ha piálsz akkor azt fogd vissza, és ha ezek után is megvannak a panaszok akkor a stressz szorongás is okozhatja.

Ha ugy érzed stresszelsz, szorongsz akkor ezt emlitsd meg a dokinak.

2018. márc. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Alkoholt egyáltalán nem fogyasztok, és stresszesnek sem érzem magam. Nagyon elvagyok már kenődve, mert a kedvenc ételeimet már több mint fél éve nem ehettem, csak diéta van azóta és gyakorlatilag semmi eredmény.
2018. márc. 12. 05:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyomorsavat elsősorban az állati termékek okoznak hús-tejtermékek-tojás. Ezeket kellene kiiktatni ill erősen csökkenteni max. heti 1-2 alkalomra.
2018. márc. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!